Do Krkonoš a speciálně do Vrchlabí, jezdíme rádi," říká v rozhovoru pro Deník příležitosti Roman Ondráček poskytl Deníku rozhovor.

Léto je v plném proudu, takže co vy a dovolená? Nebo vás to teprve čeká a teď „vyděláváte kačky"?
My už jsme si dovolenou částečně vybrali, což ovšem neznamená, že ještě někam nevyrazíme. Jsme parta, která má ráda i dobrý last minute, tudíž máme po celý rok zabaleno a čekáme na nejvýhodnější nabídku. Loni nepřišla žádná… A zároveň abychom mohli vzít velké nákupní tašky, musíme vydělat kačky, proto se chystáme také na Krkonošské pivní slavnosti.

Vystoupíte uprostřed Krkonoš. Máte nějaký vztah k těmto horám? Jezdíte sem třeba v zimě lyžovat?
Do Krkonoš, a speciálně do Vrchlabí, jezdíme lyžovat hodně rádi. Naší nejoblíbenější lyžařskou základnou je nenápadný, malebný horský penzionek.

Vrchlabské slavnosti jsou jakýmsi svátkem pivařů. Jak jste na tom vy? Také pivo nebo raději víno?
Nejsme klasičtí pivaři, ale když na to přijde, vychlazeným žejdlíkem nepohrdneme. A když vám ho navíc přinese kyprá šenkýřka, je radost dvojnásobná. Doufáme, že nás i tato kombinace bude čekat v Krkonoších.

Nedávno jste vydali nové CD. Prozraďte o něm něco více. Kdo na něm spolupracoval?
Naše poslední CD nese skromně jméno „Superalbum", což mnohé napovídá. Do našeho tvůrčího týmu jsme ještě přibrali Ondřeje Ládka (Xindla X) a ten se výborně začlenil s textem „Vem Kačky" do naší party. Jinak valná většina textů je tentokrát naše. Album jsme vydali po sedmi letech a doufáme, že dosáhne časem stejné slávy a uznání jako naše předchozí kousky.

Na co se mohou návštěvníci pivních slavností těšit? Připravíte pro tuto příležitost nějaký speciální play-list?
Pochopitelně! Na každou akci, které si považujeme, vytváříme pečlivě takzvaný set list, který musí obsahovat hity let minulých a samozřejmě aktuální šrapnely, jež si dav žádá. Což v našem případě je úkol nelehký, jelikož máme pouze hity a megahity. Závěrem máme jeden milý dárek pro návštěvníky Krkonošských pivních slavností. Přivezeme výběr dvaceti největších hitů na CD za naprosto speciální cenu 100 korun, a na místě je podepíšeme.