Tato pouť se v areálu u restaurace Tropical konala o minulém víkendu už potřetí a skončila včera. Po tři dny a noci se na pódiu střídaly kapely nejrozmanitějších žánrů. Vrcholem pouti byl sobotní koncert skupiny Pink Floyd revival a mega ohňostroj. Celou dobu byly v neustálém provozu také pouťové atrakce, které využívaly zejména děti a jejich rodiče. „Je to tady super. Byli jsme na pouti už vloni a děti se tady vždycky pořádně vyřádí,“ pochvalovala si Alena Mařáková z Jaroměře, která se chystala se svým sedmiletým synem Matějem na ruské kolo.

Smyslem pouti je však především charita. I když bylo vstupné dobrovolné, stovky návštěvníků neváhaly a sáhly do peněženky, aby pomohly dobré věci. Několik desítek tisíc korun tak najde adresáty v Ústavu sociální péče v České Skalici. Část výtěžku putuje rovněž za dětmi postiženými dětskou mozkovou obrnou. Na pouť vyrazili i vyznavači tříkolových motorek. Také oni se přidali a vybrali mezi sebou 12 tisíc korun. Šek na 20 tisíc korun pak převzaly zdravotně postižené děti Petr Horáček a Michal Hanuš. „Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří nám peníze poskytli. Já je využiji pro auto, které mě bude vozit do školy,“ uvedl Petr Horáček. Celkem pouť přinesla přibližně 65 tisíc korun.

Také na letošní Tropické pouti vládla pohodová a přátelská atmosféra. Právě to se líbí organizátorovi Ulrichovi, který má vždy s její přípravou obrovské množství práce. „Jsem rád, že sem přijdou lidi, kteří se chtějí nejen bavit, ale také pomoci. Pouť je velmi náročná na přípravu jak fyzicky, tak psychicky i finančně.

Bylo nutné vytvořit systém a spolehlivý tým lidí. Mám naštěstí kolem sebe svoji rodinu, o níž se mohu stoprocentně opřít, a kamarády, kteří mi obětavě pomáhají,“ řekl Deníku Ulrich. Podle něj není jednoduché zajistit účinkující. Mnozí z nich se však každoročně vracejí. Je to například případ zpěvaček Kláry a Veroniky Zaňkových, známých z pěvecké soutěže Superstar. Ty zde zpívaly s kapelou Satriani revival. „Jsme tady proto, že chceme pomoci těm, co to nejvíce potřebují, a to jsou postižené děti,“ uvedly zpěvačky.

Tropická pouť je už minulostí. Organizátor Michal Ulrich, vždy oděn v pestré barevné tropické košili a s širákem na hlavě, na konci pouti působí sice unaveným, ale odhodlaným dojmem. Chce v tomto podniku, který narostl do mamutích rozměrů, pokračovat i v příštím roce. „Samozřejmě nevíme, jaké to bude až kolem začnou jezdit auta na otevřeném obchvatu, ale pokud to bude jen trochu možné, tradice charitativní Tropické pouti bude pokračovat,“ ubezpečil návštěvníky a své příznivce Ulrich.