Premiéra nové akrobatické show českého souboru Losers Cirque Company, vystoupení Divadla Bolka Polívky s klauny urputně se chystajícími na Všesokolský slet, komici z Chile a Španělska, tanečnice pod trutnovským mostem na řece Úpě, akrobatka na pivovarském komíně. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF nabídne od středy 2. června lákadel víc než dost.

V pondělí se rozjel prodej vstupenek, příští čtvrtek se začne stavět na parkovišti u autobusového nádraží obrovské šapitó. Představení se odehrají v Uffu, v šapitó, venku před i za Uffem a v dalších částech města. Ve vnitřních prostorech počítají pořadatelé s poloviční kapacitou.

"Doufáme, že na začátku června budeme v balíčku 3, který vyhlásil ministr Zaorálek pro obnovení kultury. Trutnovsko splňuje kritéria nízkého počtu nakažených osob. Festival proto plánujeme v plné verzi se všemi představeními venku a uvnitř," řekla produkční festivalu Cirk-UFF Soňa Hrnčířová.

Jednou z mála akcí, která se stihla uskutečnit, byl v září jubilejní 10. ročník festivalu Cirk-UFF.
Libor Kasík: Strašně se těším, až se zase potkáme s lidmi na akcích

"Pro představení, která se budou konat uvnitř, je povolená kapacita 50 procent. V Uffu to znamená snížení počtu míst na 180, v šapitó na 175. Do prodeje jsme proto dali polovinu vstupenek," upřesnila.

Diváci budou muset mít respirátory (vevnitř i venku) a prokázat se potvrzením o očkování, negativním testem na covid-19 nebo prodělaným onemocněním. "O způsobu, jak budou lidé prokazovat negativní test, se ještě jedná s příslušnými institucemi. Každopádně budeme evidovat jména a kontakty diváků pro trasování v případě prokázání nákazy. Jsme připraveni i na to, že budeme lidem měřit teplotu. Snažíme se připravovat na situaci všemi způsoby," vysvětlila Hrnčířová.

Desátý ročník mezinárodního festivalu Cirk-UFF v Trutnově přinesl skvělou podívanou.
OBRAZEM: The best of Cirk-UFF. Festival byl plný skvělých kousků

"Podstatné je, že se festival může konat. Už jsme do jeho přípravy vložili hodně energie, tak by nás, účinkující a jistě i diváky mrzelo, pokud by se nemohl uskutečnit," dodala.

Při venkovních představeních bude povoleno pouze sezení, organizátoři před každým z nich postaví lavičky. "Venkovních představení je hodně. Původně jsme plánovali, že bude festival jen venku, na vícero místech," uvedla produkční Cirk-Uffu.

Z venkovních vystoupení vynikne originalitou tanec Elišky Brtnické na pontonu, ukotveném přímo na řece Úpě pod mostem, který vede od Uffa k vlakovému nádraží. Stejná umělkyně se pak při jiném představení vydá na komín trutnovského pivovaru Krakonoš.

Ředitel firmy Pepperl+Fuchs Manufacturing Roman Demuth a ředitel Uffa podepsali novou smlouvu.
Podpora kultuře v tíživé době. Fabrika prodloužila spolupráci s Uffem