Expozicí nazvanou Uffomiks autoři navazující na projekt Komiks is my Ponny a příjemně namíchaný koktejl barev a humoru je  úspěšným pokračováním společné prezentace obou výtvarníků.

Plakáty i objekty

Kateřina Bažantová je součástí umělecké skupiny Hura Collective a známé jsou především její grafiky ve stylu filmových plakátů a retro pin-upů. „Galerie výjevů ze světa komiksu, které absolventka ateliéru Animovaného filmu na pražské VŠUP tvoří, se stále rozrůstá. Aktuálně jde již o třetí sérii, tentokrát kočičího gangu Cat Revenge. Její práce vypovídá o kreslířské zručnosti, kterou doprovází humor," přibližuje kurátorka výstavy Paulina Skavova.

Ateliér ilustrace a grafiky na stejné škole vystudoval Petr Bařinka. „Je etablovaným tvůrcem, který se v roce 2010 stal vítězem Ceny 333, vyhlašované Národní galerií," připomněl ředitel společenského centra Uffo Libor Kasík. Galerii oživují jeho vtipné objekty, jejíž dominantou je tentokrát Housenka. Druhým pólem tvorby jsou černé obrazy ze série In Dark Crystal.

Pivo a tisky

Oživením vernisáže byla první veřejná ochutnávka nového piva Paroháč, který pochází ze vznikajícího minipivovaru na Luční boudě. Autorkou etikety k tomuto moku je právě Kateřina Bažantová. Petr Bařinka zase pro sběratele umění a přímo pro tuto výstavu připravil limitovanou sérii tisků, kterou lze zakoupit v inforecepci Uffa.