Organizace celé akce se naši přátelé ujali s velkou pečlivostí a věří, že se 10. prosince před 18. hodinou zaplní prostranství před Kolonádou. Na pódiu pomohou se zpěvem koled žáci ZUŠ z Hronova. Koledy tam doprovodí žesťová sekce školy s učitelem Milošem Meierem. „Akci Česko zpívá koledy s Deníkem poutáme po celých Janských Lázních, oslovili jsme školy, hotely i penziony, věřím, že přijde dostatek lidí a že si i u nás zpívání koled užijeme," předeslala kulturní referentka Státních léčebných lázní Irena Korytářová. „Hlavně, aby nemrzlo, to by pro ty naše žestě nebylo moc šťastné," obává se trochu Miloš Meier.

Celou akci v Janských Lázních zahájí ředitel lázní Rudolf Bubla, předzpívání koled se zhostí manželka Miloše Meiera, která je také učitelkou na hronovské ZUŠ.

„K účasti jsme pozvali všechny zaměstnance lázní, plakátky jsme rozeslali na školy, školky a ubytovací zařízení v okolí. Česko zpívá koledy jsme propagovali i na všech kulturních akcích, které se konaly nebo konají ještě před středečním termínem," uvedl ředitel lázní Rudolf Bubla. „Na Kolonádě je instalováno nové osvětlení a osvětleno je i venkovní pódium, kde se koledy budou zpívat. Náš gastronomický úsek bude zpívajícím podávat Lázeňský punč a Vánoční vylepšený čaj. Pracovníci obchodního oddělení připravují pro všechny i malé překvapení," zve k účasti Rudolf Bubla.

Koledy se budou zpívat i na Liberecku. K Deníku se přidají například obyvatelé Pěnčína. s Cimbálovou muzikou Dušana Kotlára ve středu zazpívají účastníci akce v tamním kulturním domě.

Vskutku netradičním místem pro zpívání je i Pivovar Hrubý Rohozec.  

(jm,jk)