„Premiéra projektu Filament bude největší událostí festivalu. Projekt, který je situovaný do 80. let, režíroval akrobat Joseph Pinzon, který působil například v Cirque du Soleil," uvedl Kasík. Pinzon nazkoušel Filament v trutnovském společenském centrum Uffo s osmi světovými akrobaty.

Se svou vlastní show nazvanou Pink on the inside vystoupí v Trutnově Švéd David Erikson, vodní show představí francouzský soubor Compagnie Barolosolo. "Například pro děti připravujeme cirkusové školičky, kde si budou moci vyzkoušet například základy vystoupení na hrazdě, budou tady i různé party, například dnes vystoupí finská formace Sirqus Alfon se svým projektem.

Festivalové akce se uskuteční vedle centra Uffo také v cirkusovém šapitó a na různých místech ve městě. Například na dnešní premiéru projektu Filament jsou všechny vstupenky vyprodané, na sobotní reprízu jsou ještě volná místa. „Zájemci se mohou podívat na webové stránky festivalu, kde je možné si vstupenky koupit," řekl Kasík.

Podle něj zájem o trutnovský festival mezi diváky každoročně stoupá. „Stále přemýšlím o tom, že by Trutnov ožil festivalem nového cirkusu na celý týden, to je velká výzva pro příští ročníky," řekl Kasík. Podle něj by sice festival v minulosti i šestidenní, ale program o pracovních dnech byl omezený na večerní představení.