Kapela ve složení Josef Lábus - zpěv, akustická kytara, Miroslav Votoček - elektrické kytary, Petr Bařina - housle, zpěv, Tomáš Nýdrle - baskytary a Michal Drašar - bicí při výběru repertoáru pro Trutnov zvolila průřez téměř všemi vydanými alby a zahrála i některé novinky. Zazněly tak například i písně z posledního alba Délka vteřina - Čtyřjedinná, Samota nebo společensky burcující song Stádo.

O skupině si mohou čtenáři přečíst na jejích webových stránkách následující řádky: "Pepa Lábus vystupuje od roku 1984, zpočátku zejména po klubech a festivalech, věnovaných folku a příbuzným žánrům. Občas si jej zvou jako hosta do svého pořadu Kantoři, občas Pavel Dobeš. V roce 1988 rukuje a posléze se vrací do okolností, které na pár let přerušují jeho koncertování. Vznikají ale nové písně a následuje návrat na pódia. Na konci roku 1996 vychází ve vydavatelství Lenkow Records Pepovo debutové album Morana. K písni 1.6.1434 se točí i videoklip. Od dubna 1997 s Pepou vystupuje houslista Slávek Forman, který začínal už v roce 1978 s Pepou Nosem. Hrál také několik let s Jakubem Nohou a řadou dalších, hostuje na mnoha albech našich předních folkařů. S Lábusem účinkují jako Duo Lábus -Forman.

Na jaře 1998 se k nim připojuje baskytarista Tomáš Nýdrle, který již před tím účinkoval jako host na Pepově debutu. V květnu 1999 vychází druhé album Zrcadlo mistra Matyáše. Kapelu lze několikrát vidět v hudebních televizních pořadech, slyšet na mnoha rádiích a vídat na klubových i festivalových akcích. Od prosince 1999 s kapelou hraje perkusista Honza Jaroš, který po čase mění perkuse za bicí soupravu. Sestavu dále rozšiřuje hráč na elektrickou kytaru, foukací harmoniky a brumle Jaromír Ticháček, který hostoval už na albu Zrcadlo mistra Matyáše. Zvuk kapely "houstne" a směřuje k originálně pojatému folk-rocku. V této sestavě kapela natáčí jedenáct nových kousků. Kromě autorských písní Pepy Lábuse zní studiem i skladba Štěstí s Bídou, kterou napsal Lubomír Nohavica (ex Abraxas, M. Gombitová,…). Tato kolekce vychází jako další autorské album pod názvem Bezčasá a nehnutá na konci března 2002, tentokrát už u Indies Records.

V červnu 2003 dochází ke změně na postu bubeníka, Honzu Jaroše střídá ostřílený rocker Michal Drašar. Začátkem roku 2004 odchází houslista Slávek Forman, jehož nahrazuje hráč na elektro - akustickou niněru a galicijské dudy Dan Kahuda. Kapela zase trochu přitvrzuje a ještě více se posouvá k folk-rocku se severskými vlivy. V roce 2006 vyšlo u Indies Records další, v pořadí čtvrté album s názvem Vzlétají ptáci. Zanedlouho se ke skupině přidal ostřílený rockový kytarista Miroslav Votoček a Dan Kahuda z důvodu zaneprázdněnosti odešel, čímž kapela opět zhutnila zvuk. Postu hráče na melodický nástroj se poté ujal houslista Petr Bařina, který také zpívá. Kapela tak začala používat vícehlasy. Zanedlouho ji opustil kytarista Jaromír Ticháček a skupina se stabilizovala v pětičlenné sestavě, hrající zvláštní druh písničkářského rocku s houslemi a akustickou kytarou. "

Každý, kdo přišel v pátek v podvečer k trutnovskému Uffu, si odnesl nezapomenutelný hudební zážitek.