Horní Maršov - Košťata, jaká používaly naše babičky, se budou v sobotu vyrábět ve Středisku ekologické výchovy SEVER. Kurz naučí dospělé návštěvníky staročeskému umění pletení koštěte z proutí. Výrobek nebude jenom dekorací, ale především plně funkčním koštětem, vhodným třeba k zametání sněhu. Lekce se koná pod dohledem odborného lektora od 13 do 17 hodin.

Dvůr Králové - Vyrobit si vlastní šperk nebo košík můžou děti a jejich rodiče v sobotu v Domě dětí a mládeže Jednička. Druhý ročník řemeslných workshopů nabídne ukázky tradičních i novodobých řemeslných technik a otevřenou dílnu, v které si každý může vyzkoušet svou šikovnost. V nabídce bude třináct rukodělných činností. Již tradiční řemeslné odpoledne začíná ve 14 hodin.

Trutnov - Divadlo Drak v neděli přiveze do Společenského centra Uffo dobrodružný příběh pro děti s názvem Štěně nebo špenát?. V 15 a 17 hodin začíná představení o pejskovi, který se narodil zelený. Nikdo s ním nechtěl kamarádit, a tak s vydal sám do světa hledat toho pravého kamaráda.

Turnov - Divadelní představení spolku ochotníků Máj z Tatobit mohou zhlédnout v sobotu od 19 hodin zájemci v Základní umělecké škole. Autorem prezentované hry Karbunkulus je Petr Pešek. Pohádkové dopoledne pro rodiny s dětmi je připraveno na neděli od 10 hodin v Městském divadle. Tentokrát je zaměřeno na Čapkovy pohádky.

(psv, jm)