Rozpočet se posledních pět let dařilo pokrýt z darů sponzorů, podporovatelů a přátel a vše, co návštěvníci odevzdali do kasy, byl pak čistý výtěžek určený pouze dětem. V loňském roce to bylo rekordních 50 tisíc," připomněl produkční Vojta Lábus.

Chata Webrovka ale poslední roky technicky nedostačovala, a proto se jak Institut zážitkové pedagogiky, který ji využíval, tak festival, přesunuly do objektu většího a pro tyto účely příhodnějšího. Tím je areál Klučanka v obci Dědov, která je součástí města Teplice nad Metují a nachází se na úpatí skalního města Ostaš.

Nový název charitativní hudební akce je Webrovkafest na Klučance , účel se ale nemění. Z výtěžku budou stejně jako v minulých letech spolufinancovány vánoční pobyty dětí z různých dětských domovů. Změnou místa se otevírá možnost kulturního vyžití a pomoci dobré věci nejen pro trutnovské, ale i pro obyvatele z celého Broumovského výběžku.

„Čtrnáctý ročník se koná už v sobotu od 14 hodin a hlavními hvězdami budou kapely Už jsme doma, F. P. B. a Zuby nehty. Na dvou pódiích vystoupí také Jana Šteflíčková, Koonda Holaa, Pepa Lábus a spol., The Art of Inside Out, Electrum Magicum, Poslední Lež, New Sound Orchestra, Václav Bahňous a dívčí divadelní spolek KaRaJaPeJi a Ba. Minimální příspěvek na děti bez rodičů činí už deset let pouhých 150 korun. Od 16 do 20 hodin bude fungovat dětský koutek s programem, kde bude o děti postaráno, zatímco rodiče si mohou užívat muziky a zábavy," přiblížil program Vojta Lábus.

Po skončení akce vyrazí autobusy směr Meziměstí – Broumov a Police – Hronov – Náchod – Česká Skalice – Trutnov.