Akci pořádali místní dobrovolní hasiči. „Za místo konání jsme tentokrát zvolili svah nad vodárnou a ukázalo se, že to byla dobrá volba. I přes oblevu v tomto údolí sníh vydržel,“ přiblížil akci Ladislav Jiřička, čistecký hasičský velitel. „V týdnu před akcí jsme provedli ve spolupráci s Mírou Fejtem z Dolní Kalné úpravu skútrem. Díky tomu byla trať pěkně tvrdá i přes vydatnou dešťovou zálivku,“ doplnil.

Divácky velmi atraktivní byly především jízdy dospěláků. Na nepřízeň počasí vyzráli Markvartický rafťáci, kteří se pustili ze svahu na gumovém člunu v neoprenech a s potápěčskou výbavou. Stejně tak déšť nevadil týmu Bahama rejsing, kdy se ze slunečníku stal deštník. Tank J53h se pustil z kopce razantně, ale nakonec skončil mimo trať. Bezkonkurenčně největší atrakcí byl ale Myslivec se zajíčkem. Na kopec je musel vytáhnout skútr a po průjezdu cílem následoval skok na muldě provázený pádem myslivce z posedu.

Divácké ovace asi osmi desítek přihlížejících byly nejbouřlivější. „Poslali jsme i pozvání Krakonošovi, ale omluvil se, že má práci s neposednými dešťovými mraky v Labském dole, což jsme měli možnost na vlastní kůži okusit při přeháňkách i u nás v Čisté,“ uzavřel ohlédnutí za recesí Jiřička.