Ochutnat mohou nepřeberné množství nejen krajových kulinářských specialit, které zapij lahodným zlatavým mokem a domů se bezpečně vydat speciálními autobusovými linkami.

Pořadatele zajímají návštěvníci z okolí

„Naším cílem i velkým přáním je přivítat ve Vrchlabí nejen co nejvíce místních obyvatel, ale i sousedů ze vzdálenějších obcí. Zatímco během dne se do města v pohodě dostanou vlakem či autobusem, večer už tak snadnou dopravu zpět většinou nemají. Přitom i jim chceme umožnit, aby zde naplno strávili pohodový den a přitom nemuseli řešit, jak se dostanou domů nebo kdo je odveze," upozornil za pořadatele Vladimír Paulů.

Ta zajistila zvláštní autobusovou dopravu společnosti KAD, která po půlnoci rozveze návštěvníky slavností po čtyřech různých trasách. „Cena jízdného je pouhých dvacet korun na osobu, což je laciná a jistá alternativa vůči jízdě taxíkem," dodal Vladimír Paulů.

Právě večerní program slavností je nejpřitažlivější. Ve 20.30 hodin ovládne pódium pěvecká legenda Marta Kubišová s kapelou Petra Maláska. O hodinu a půl později je vystřídají oblíbená dvojice Těžkej Pokondr a hudební večer zakončí od 23 hodin kapela Koneckonců.

Předvede se i nový rodinný pivovar

I celodenní program, který začíná už v deset hodin ráno, je zajímavý. Posluchači se mohou těšit na různé hudební žánry kapel, které uzavře pardubická partička Ready Kirken. Mezi novinky jubilejního ročníku zdejších slavností piva patří například slavnostní výčep nového rodinného pivovaru, pivní expres, který zajistí lidem donášku až pod nos nebo sraz Krakonošů.

Speciální linky na čtyři trasy:

• 1. Vrchlabí – Rudník, Hostinné, Lánov – Vrchlabí
• 2. Vrchlabí – Kunčice, Hostinné, Olešnice, Kalná, Horka, Studenec, Branná – Vrchlabí
• 3. Vrchlabí – Valteřice, Hrabačov, Jilemnice, Martinice, Branná – Vrchlabí
• 4.Vrchlabí – Herlíkovice, Špindlerův Mlýn – Vrchlabí