Společenské centrum je už třetím místem, kam se populární přehlídka přesunuje. Před dvěma lety prvnímu ročníku zimního festivalu poskytli zázemí na zimním stadionu ve Vrchlabí, loni v Kulturním domě Harta ve Vrchlabí Podhůří, kdysi proslaveném jako klub Dr. Max.

Letos si návštěvníci akce mohou vychutnat celkem sedm hudebních skupin, a to v sále trutnovského Uffa, kde se přehlídka pro tentokrát usídlila. Kunčický festival si renomé získal hlavně svou letní verzí, která se na žebříčku obliby posluchačů v regionu drží už deset roků. Na pódiích se vystřídala řada renomovaných zpěváků a kapel. Zahráli si na nich Olympic, Divokej Bill a další.

Zimní festival se díky Společenském centru Uffo dostává do jiné dimenze. Zejména díky kvalitním zvukovým podmínkám, které tento objekt nabízí. A na koho se v sobotu mohou těšit posluchači v Trutnově? Mezi sedmi skupinami, které zde vystoupí, to budou Horkýže Slíže, Visací zámek, Sto zvířat. Festival zahájí v 16 hodin skupina The Shackles, mezi dalšími to budou poslední soubor Cocotte Minute, The Shackles, The Fialky a Medvěd 009.