Kara Trutnov – BA Sparta 86:88 (24:22, 44:35, 65:60) a 74:80 (24:21, 44:36, 62:58)

Konečný stav série: 1:3

Svěřenci trenéra Lukáše Plašila si z Prahy přivezli nadějný stav 1:1, v domácím prostředí ale na výhru ze druhé čtvrtfinálové bitvy navázat nedokázali.

Přitom páteční bitva se před 500 diváky vyvíjela dlouho pro Trutnov. Ten vedl v průběhu druhého poločasu již o 17 bodů, závěr ale zvládl lépe soupeř a v sérii vrátil vedení na svoji stranu. Domácím k vítězství nestačil ani skvělý výkon Ladislava Malého, jenž nasázel do koše Sparty úctyhodných 34 bodů.
Také v neděli držela Kara dlouho vedení (na konci třetí čtvrtiny 60:50), Sparta ale byla psychicky silnější a vítězství v sérii si již pohlídala.

.. na slovíčko s Ladislavem Malým

„Hráli jsme na hranici možností“

Výtečným výkonem přiblížil Karu k pátečnímu vítězství, nakonec ale se svým týmem jen hořekoval nad ztraceným náskokem.LADISLAV MALÝnastřílel ve třetím duelu série 34 bodů, ani jeho výkon ale nakonec na pražskou Spartu nestačil. V neděli favorit čtvrtfinálovou sérii ukončil.

Ladislave, z Prahy jste si přivezli nadějný stav 1:1. Věřili jste si proti favoritovi hodně v domácím prostředí?
Věřili jsme si, protože výhra v Praze nám hodně pomohla a my zjistili, že se soupeřem hrát můžeme. Pořád jsme se ale nepovažovali za favorita. Na Spartě se nám dařilo vše, na co jsme sáhli, kdežto domácím druhý duel nevyšel. Určitě jsme ale nemohli předpokládat, že bychom je ve své hale přejeli.

V pátek jste na soupeře doslova vlétli a v zápase jste vedli až o 17 bodů. V čem hledat příčinu toho, že se nakonec duel nepodařilo dovést do vítězného konce?
Viděl bych to v tom, že jsme přestali bránit jejich jednoduché náběhy pod koš. Měli jsme s tím problémy po celé čtvrtfinále. Oni to začali ve druhém poločase hrát mnohem častěji, navíc jsme neudrželi nervy a dostali tam i nějakou technickou chybu. Pak už bylo moc těžké se dostat do stejného tempa, jaké bylo na začátku.

Dalo by se říct, že Sparta právě ve třetím utkání přežila klinickou smrt. Souhlasíte, že tento obrat nakonec vašeho soupeře psychicky hodně povzbudil?
Určitě. Kdyby se tohle nestalo a v pátek bychom vyhráli, nedělní duel by vypadal úplně jinak. Pokud bychom 2:1 vedli, soupeř by byl pod velkým tlakem. To je všechno ale kdyby. Sparta to zvládla, postupuje, zatímco my končíme.

Vy jste ale pořád mohli sérii prodloužit. Nedělní duel se opět vyvíjel nadějně…
Vyvíjel se nadějně, ale shodli jsme se na tom, že bylo jen otázkou času, kdy to tam Spartě začne padat z dálky. Což se také ve třetí čtvrtině stalo a přejeli nás. Rozhodně jsme už nebyli v takovém laufu jako v pátek. Sparta již byla lepším týme, i když ne úplně od začátku.

Berete i tak kvalitně odehrané čtvrtfinále jako hezké zakončení úspěšné sezony?
Myslím si, že to tak brát musíme. Po prvním zápase, kdy jsme dostali docela kotel, jsme pak odehráli tři velmi slušná utkání. Hráli jsme na hranici našich možností. Zklamaní být nemůžeme. Hráli jsme s jedním z favoritů, navíc jsme jediným týmem, který v sezoně dokázal vyhrát v jejich hale.

Kdo myslíte, že soutěž vyhraje a může nakonec i jít ve stopách Chomutova až do Mattoni NBL?
Jelikož se letos hraje baráž, budou to mít nejlepší dva celky z I. ligy těžké. Spartě moc nevěřím, ale pokud bude mít Jindřichův Hradec zájem Martini NBL hrát, pak má rozhodně šanci.