K poslechu i tanci bude v pondělí 15. července hrát akustická hudební skupina J.A.M. a od 18 hodin se může každý zájemce vozit na bobovce zadarmo. Harrachovská bobová dráha je kilometr dlouhá s 38met-rovým převýšením, má průměrný sklon 6 procent a maximální sklon 12 procent. Disponuje sedmnácti zatáčkami a dvěma nadzemními kříženími. Nerezové koryto je v zimě vyhřívané a pro večerní jízdy dráha svítí.

Součástí bobové dráhy je rozsáhlý lanový MonkeyPark, kde na 29 překážkách může své schopnosti prokázat každý lezec, který dosáhl vzrůstu alespoň 140 cm. Pro menší návštěvníky je k dispozici bezplatný lanový park a vodní náhon s vantroky a mlynářským kolem. Turisté obdivují i První český botovník. Je jím strom, na nějž návštěvníci mohli pověsit své ošlapané botky. Má evokovat příslušnost k cestování, zážitkům i recesi. Za několik let od jeho instalace je naprosto obsypán stovkami bot českých i zahraničních cestovatelů, ale i botek některých slavných sportovců a politiků.

Ve výběhu lvů ve dvorském safari parku začalo být velmi rušno. Před několika dny se tam poprvé vydala dvě osmitýdenní koťata lvů berberských. Ta se v safari parku narodila po třicetileté přestávce.
V safari parku je Africký festival