Na Trutnovsku blesk zapálil zahradní chatku. Hasiči v kraji zasahovali téměř u 20 událostí. Nejvíce postiženými oblastmi byly Hradecko a Trutnovsko. Řekla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Bouře a popadané stromy také způsobily řadu poruch na elektrických vedeních. Energetici v kraji evidovali devět poruch na vedeních vysokého napětí, informovala ČTK regionální mluvčí firmy ČEZ Šárka Beránková. „Poruchy na vedeních vysokého napětí jsou již opraveny a naši technici pracují na odstraňování poruch na nízkém napětí," uvedla mluvčí.

Na Hradecku hasiči čerpali vodu ze zatopených garáží, sklepů a zahrad v Třebechovicích pod Orebem například v Olbrachtově ulici a na Heldově náměstí. V Praskačce, Holohlavech, Smiřicích, Třebechovicích, Jeníkovicích a Osičkách odstraňovali stromy a větve popadané na silnice. Na Trutnovsku hasiči odklízeli stromy ze silnic ve Dvoře Králové nad Labem, v Hostinném, Trutnově, Dubenci, Horním Maršově, Kocléřově a ve Vrchlabí.

Vpodvečer hasiči likvidovali požár zahradní chatky v obci Žirecká Podstráň u Dvora Králové nad Labem. „Po úderu blesku začala hořet střecha dřevěné chatky o rozměrech zhruba šest krát čtyři metry," uvedla mluvčí. Oheň zničil kromě střechy podkrovní místnost, schodiště a část prvního patra, škoda činí asi 200.000 korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Jičínští hasiči odstraňovali popadané stromy ze silnic u obcí Pleskoty, Ústí, Vrchovina. Na Náchodsku hasiči likvidovali strom spadlý do elektrického vedení v obci Běluň, další stromy odstraňovali v areálu dětského tábora u obce Miskolezy. Na Rychnovsku strom spadl u Lípy nad Orlicí na hlavní silniční tah z Hradce Králové na Ostravu.