Pro připravovaný film Nic jako dřív 
z produkce mezinárodní televize HBO a společnosti nutprodukce se hledají mladí lidé od 15 do 19 let z Libereckého kraje. Pokud si myslíte, že máte co říct a ukázat, neměli byste váhat a přihlásit se.

„Do castingu se může přihlásit každý mladý člověk, který splňuje podmínky o věku a bydlišti. Stačí o sobě natočit maximálně tříminutové video. Vytvořit jej může i více kamarádů dohromady. Video může být o zálibách, volném čase, škole, rodině nebo o čemkoli, co mladé lidi charakterizuje. Následně oslovíme ty, kteří nás nejvíce zaujmou," popisují zadání úkolu a následný postup režiséři snímku Klára Tasovská a Lukáš Kokeš.

Na základě zaslaných videí vyberou tvůrci nejzajímavější mladé tváře a pozvou je k osobním pohovorům. do Prahy. Z pozvaných pak vyberou finální kandidáty na hlavní role, které budou následně s kamerami sledovat.

Kamera, klapka 
a akce

Natočené video lze zaslat produkční společnosti poštou na CD nebo DVD na adresu nutprodukce, Bubenská 1, 170 00 Praha 7. Nebo můžete natočené video rovnou nahrát na internet v jakékoliv formě (např. na YouTube, Vimeo, Facebook atd.) a odkaz na něj poslat na e-mail eva@nutprodukce.cz. Posledním dnem, kdy je možné video poslat, je 14. duben 2014.

Film budou natáčet mladí dokumentaristé Klára Tasovská s Lukášem Kokešem, kteří před dvěma lety vyhráli se svým dokumentem Pevnost cenu za nejlepší český dokument na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů 
v Jihlavě nebo hlavní cenu na festivalu Jeden svět v Rumunsku. Jejich společnou tvorbu můžete sledovat i v České televizi, kde běží pořad Ta naše povaha česká. Klára Tasovská a Lukáš Kokeš ukazují naší společnost a stravování v díle s názvem Jídlo s ručením omezeným.

Nic není jako dřív

Námět filmu o mladých lidech „Nic jako dřív" zvítězil 
v soutěži nejlepších námětů, kterou vyhlásila mezinárodní televize HBO ve spolupráci 
s jihlavským festivalem dokumentárních filmů. Mezinárodní televize se takto rozhodla podpořit celkem tři projekty z celé České republiky. V produkci HBO tak vznikly například seriály Sex ve městě, Hra o trůny nebo Pravá krev. V Čechách HBO vyrábělo společně s produkční společností Total HelpArt T.H.A. zábavnou stand-up comedy show Na stojáka.
Prvním počinem v oblasti dramatické tvorby byl filmový debut režiséra Jaroslava Fuita Dvojka. Následoval velmi úspěšný seriál Terapie
s Karlem Rodenem v hlavní roli. Druhá řada Terapie se na obrazovkách HBO objevila 
v roce 2013. Ve stejném roce uvedla televize kritikou 
i diváky velmi dobře přijaté třídílné drama režisérky Agnieszky Hollandové Hořící keř o upálení Jana Palacha.

Režisérský tandem Klára Tasovská a Lukáš Kokeš se připravují na natáčení nového filmu 
Nic jako dřív. Hlavní hrdiny dokumentu budou vybírat i z mladých lidí v Libereckém kraji 

Liberecký kraj – Dva mladí režiséři vyhráli se svým námětem soutěž, kterou vyhlásila televize HBO a Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. Teď hledají protagonisty svého nového filmu. Klára Tasovská 
i Lukáš Kokeš už ale mají za sebou jeden společný film. Pevnost natočili v roce 2012 a získali za ni cenu poroty na jihlavském festivalu a na Kyjevském festivalu Molodisk.

Nedobytná Pevnost

„Zdá se to bizarní, ale dvacet let po rozpadu Sovětského svazu existuje stát, který se stále potýká s živým dědictvím komunismu. Stát, jehož existenci téměř nikdo neuznává. Stát o 500.000 obyvatelích různých národností, kteří mají tři až čtyři různé pasy, aby se z něj vůbec mohli dostat někam ven. Stát, kterému donedávna vládl prezident Smirnov v saku s ustřiženými rukávy," zní text distributora filmu Pevnost.

Do této podivuhodné, temné země se vydali Tasovská 
s Kokešem, aby zde natočili poetický příběh o člověku, jeho vztahu ke svobodě a také 
o jeho touze uniknout modernímu světu do ideálního univerza, v němž se o něj stát skutečně postará. Na scénáři i režii dokumentu se podíleli společně, Kokeš se pak postavil i za kameru.

Kreativní pár

Klára Tasovská se narodila 14. března roku 1980 v Třebíči. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, obor monumentální tvorba a nová média. Pak nastoupila do studia režie dokumentárního filmu na FAMU. Její diplomovou prací na AVU se stal v roce 2007 film Rekonstrukce. Spolupráce s Lukášem Kokešem začala při tvorbě plakátu na znělku 15. ročníku jihlavského festivalu dokumentárních filmů v roce 2011. Na obraze byl motiv hořícího keře. Tasovská patří mezi největší české talenty. Podílela se na povídkovém filmu Gottland, jako režisérka společně s dalšími šesti režiséry.

Natočila několik krátkých filmů. Známé jsou například filmy Vračka a Půlnoc. Vračka se zaměřila na mezilidské vztahy. „Vietnamský tým Shaolin Soccer se snaží 
o postup do Strahovské ligy 
a chce se tím zařadit do české společnosti. Slovo vračka je
v tomto filmu zkomolenina slova rvačka, ke které dojde 
v zápase s Čechy," píše se v anotaci filmu.

Půlnoc je čtyřicetiminutový film, který nabízí divákům pohled na zdroje světla a velkou závislost lidí na elektřině. Ve filmu je možnost spatřit hvězdnou oblohu. V dokumentu diskutuje s odborníky na energii a s astronomy.

Další spolupráce s Kokešem přišla při natáčení pořadu pro Českou televizi. Pro pořad Ta naše povaha česká natočili díl s názvem Jídlo s ručením omezeným, kde autoři ukazují naši společnost a stravování.

Lukáš Kokeš se narodil v roce 1983 a studoval v Ostbevernu v Německu, kde založil studentský filmový klub. Pak se vrátil do Čech, kde začal studovat filmovou vědu na Karlově univerzitě a dokumentaristiku na FAMU. Přispívá do prestižního filmového magazínu Cinepur. Natočil televizní film o filmu Hořící keř, který produkovala společnost HBO, se kterou připravují mladí režiséři nový film. Kokeš v roce 2011 natočil jeden díl do dokumentárního cyklu České televize Prostory o současné architektuře.