Na incident upozornil bratr politika Rudolf Cogan, který sám zasedá v Radě Královéhradeckého kraje. Žena nejspíš zareagovala na výzvu hnutí Chcípl PES a vypravila se do místa bydliště rodiny Coganových.

"Na vesnici se nezamyká, tak šla poněkud zmateně dovnitř hledajíc další protestující – že prý už tady jsou. Spíš náhodně přišla ke dveřím manželka poslance, je po operaci a chodí o berlích, a vůbec nevěděla o co jde," uvedl Rudolf Cogan. Demonstrantka v nastálém zmatku ještě navíc pustila ven ze dveří domácí kočku.

Přečtěte si komentář:

Josef Cogan, starosta Nové Paky, Sportovci pro Novou Paku
KOMENTÁŘ: Chcípl PES se utrhl ze řetězu slušného vychování

Událost pro server iDNES.cz potvrdil také sám poslanec. Záležitost prý nechtěl rozmazávat, demonstrantka po opakované výzvě dům opustila. Přesto se celou záležitostí zabývá policie. Nejedná se totiž o jediný incident, podporovatelé hnutí vzali útokem také domovy dalších poslanců. Už ve středu policisté přislíbili ochranu poslancům, kteří se na seznamu ocitli, a jejich rodinám.

Demonstrace iniciativy Chcípl PES proti novele pandemického zákona.
Hnutí Chcípl pes zveřejnilo adresy 70 poslanců. Jejich rodiny ohlídá policie

Jednání hnutí Chcípl PES odsoudila většina politiků i část veřejnosti. Podle některých komentujících se ale jedná o vyústění dlouhodobých sporů a negativní nálady ve společnosti. Odpůrci pandemického zákona už několik dní protestují na veřejných prostranstvích, v pátek má odpor vyvrcholit demonstrací v Praze. Protesty se už v uplynulých měsících staly terčem kritiky kvůli stavění šibenic a potyčkám.