Nejhůře je na tom Trutnovsko, kde přibylo 12 osob s pozitivním testem na koronavirus a počet zde stoupl na 149. Hradecko eviduje 105, Náchodsko 68, Jičínsko 42 a Rychnovsko 29 aktuálně nemocných Covidem-19. Čísla se navýšila ve všech okresech.

V těchto dnech procházejí novou vlnou testování i domovy důchodců v Královéhradeckém kraji, kde se nákaza v poslední době objevila. V soukromém Senior domě Beránek mělo doposud pozitivní testy 45 osob, 14 zaměstnanců a 31 klientů. Pravděpodobně se nakazili od muzikoterapeutů, kteří zařízení navštívili na konci srpna. V souvislosti s onemocněním tři lidé zemřeli. V Domově pro seniory v Polici nad Metují se zatím nákaza prokázala u dvou klientů.
"Když je někdo pozitivní, tak už se netestuje a 10. den od testu se považuje za uzdraveného, takže v Úpici bylo v úterý testováno už jen 37 osob. Výsledky ještě nejsou známy, v Domově pro seniory v Polici nad Metují se chystá plošné testování ve čtvrtek, půjde o 110 až 115 osob," uvedla ve středu odpoledne mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí.