Podle Mediaguru se závěrečný díl Smyslu pro tumor stal pořadem dne, v neděli 25. února si ho nenechalo ujít 1,2 milionu diváků starších 15 let.

„Samozřejmě se nejednalo o dokument o práci ve Fakultní nemocnice Hradec Králové a některé scény byly vzdálené fungování moderního zdravotnického zařízení. Ale rozhodně vítáme, že se o tématu onkologických onemocnění díky seriálu začalo na veřejnosti více mluvit a doufáme, že lidé také nebudou zapomínat na možnost preventivních prohlídek,“ uvedl ředitel hradecké nemocnice Aleš Herman.

Herci seriálu Filip Březina, Alžběta Malá a Jiří Bartoška v Šimkových sadech.
Povedl se? Srdce diváků dobývá Smysl pro tumor, nový seriál natáčený v Hradci

Natáčení seriálu v areálu nemocnice prý bylo velmi náročné, požadavky štábu bylo nutné přizpůsobit provozu zařízení. Většinu záběrů proto pořizoval během letních měsíců a o víkendech, kdy je v nemocnici obecně menší provoz. Kvůli dovoleným či malování se využívala uzavřená oddělení nemocnice. Například průjezd seriálových postav hlavní vjezdovou vrátnicí se natáčel ve večerních hodinách, aby co nejméně omezil provoz.

„Děkujeme všem zaměstnancům nemocnice, kteří často během svátků či víkendů, přicházeli do nemocnice na svá pracoviště a byli štábu k dispozici, část z nich se v seriálu krátce objevila. Seriál byl skvělou příležitostí představit veřejnosti v celé České republice Fakultní nemocnici jako špičkové zdravotnické pracoviště,“ dodal Herman.

S využitím tiskové zprávy

Kdo nestihl seriál sledovat, je dostupný v i-vysilání České televize, najdete ho na webové adrese: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13767112794-smysl-pro-tumor/

Mohlo by vás také zajímat: Kvůli rekonstrukci Milety se přesunou zastávky MHD

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth