Aktivní hladovkáři se vrátili ke svému původnímu prohlášení a řetězovou hladovkou protestují proti prezidentem republiky Milošem Zemanem jmenované vládě, v jejímž čele stojí předlistopadový člen KSČ a někdejší agent StB Andrej Babiš.

„Poprvé od listopadu 1989 vznikla vláda za přímé podpory komunistické strany a to je pro nás absolutně nepřípustné,“ deklarují znovu aktivní hladovkáři.

„27. červen je Dnem památky obětí komunistického režimu. Akt jmenování vlády v den, kdy byli před 68 lety po zinscenovaném politickém procesu popraveni oběšením Milada Horáková, Jan Buchala, Oldřich Pecl a Záviš Kalandra vnímáme jako zrůdnou symboliku. Je to neúcta, hrubá urážka a poplivání památky všech obětí zločinného komunistického režimu. Proto jsme dne 27. června 2018 zahájili protestní řetězovou hladovku. Hladovka bude ukončena jmenováním nové vlády bez podpory komunistické strany,“ říkají iniciátoři tohoto protestu.

„Má to smysl! Každý den zvedáme ukazovák, každý den dáváme vědět, že nám není lhostejné, co se na vládní úrovni děje. A když nic jiného, nemusíme se alespoň za sebe stydět,“ podepisují se hladovkáři Karel Šírek, Petra Holanová, Josef Uchytil a Daniela Weissová.