Řada podniků ve Dvoře Králové se pro šampionát vybavila velkoplošnými obrazovkami a s ohledem na ideální vysílací časy zápasů se dá očekávat zvýšený zájem návštěvníků.

Jedním z takových míst bude restaurace U Hlaváčků, kde nebude chybět velké promítací plátno. Bez něho se neobejde ani nekuřácký podnik Cosmobowling, známá jako restaurace U Laušmanů. Hned několik televizí včetně plátna bude den co den spuštěno hned naproti v Americana baru.

Lední hokej ale poběží i jinde. V restauraci Hankův dům, U Trunečků, Na Karlově, U Lubinů, všude tam nebude návštěvníkům mistrovství světa cizí. Na Královédvorsku ale hokejové menu hlásí i restaurace Dubina na fotbalovém hřišti v Bílé Třemešné.

„Určitě u nás ve sportovním areálu pod pergolou budeme promítat. Myslím, že se začátkem mistrovství ještě neodstartujeme, protože je venku zima a moc lidí by asi nechodilo. Ale až to bude gradovat, tak počítám s tím, že vysílat budeme," řekl také Miloslav Tohola, správce sportovního areálu v Havlovicích. „Na konci mistrovství světa se lidé na přenosy mohou těšit určitě. Počítám s tím, že se naši dostanou tradičně hodně daleko," dodal.

Na hokej budou moci lidé chodit také v sousední Úpici. I v místních barech budou probíhat projekce. „První zápas nás čeká už v pátek, kdy hrajeme proti Rusku. Od 19.15 hodin budeme promítat hokej na plátně," zve přes internetové stránky například Pivní bar U Žižky. Hokejem bude žít i Spolkový dům v Čisté u Horek. Hasiči chystají sérii projekcí, která začíná zítra v podvečer. „Hlavní nápor přijde příští týden. Fanoušci mohou přijít v pondělí, čtvrtek, pátek i neděli," připomněl hasičský velitel Ladislav Jiřička.