Ročně se cena za vyrýsované stopy pohybuje v řádech statisíců korun. „Vše záleží na sněhových podmínkách. Nejnižší částka za sezonu je přibližně tři sta tisíc korun, ale to je opravdu jen základ,“ sdělil náměstek Sportovního areálu Harrachov Vlastislav Fejkl.

Finální částka za péči o dráhy pro lyžaře se může značně lišit každý rok. „Pokud padá opravdu hodně sněhu a rolba musí vyjíždět častěji, nebo pokud je zima dlouhá, může se cena vyšplhat až k jednomu milionu korun,“ dodal Fejkl.

Prodej nálepek, který již několik let velmi dobře funguje v Jizerských horách, podporuje i vedení města Harrachov. „Jedná se o nultý, takový zkušební ročník. Doufáme, že se lidé ještě zapojí,“ uvedl místostarosta Jaroslav Čech. Myšlence, která magistrále ročně vynese okolo 600 tisíc korun, by v Harrachově prospělo rozšíření prodejních míst.

„Zatím je možné nálepku nakoupit přibližně na šestnácti místech. Jedná se zejména o muzea, informační centra a občerstvení v blízkosti magistrály,“ řekl Čech. Zájemci si mohou pořídit nálepku za cenu od padesáti do pěti tisíc korun dle jejich výběru. Při koupi nálepky dražší než 500 korun obdrží lidé certifikát a u nákupu nad 300 korun dostanou slevovou kartu Harrachov Card, která umožňuje držiteli řadu slev.

Prodej zatím funguje několik týdnů a již se vybralo několik tisíc. „Nálepka je taková morální vstupenka. Podobný nápad velmi dobře funguje v zahraničí,“ zakončil Fejkl.