Kapela Dogstar vznikla v roce 1991 v jedné kalifornské garáži. Přátelé kytarista a zpěvák Bret Domrose, bubeník Robert Mailhouse a baskytarista, tehdy už známý herec z Nebezpečných známostí Keanu Reeves snili o tom, že busou společně hrát a dělat rámus. Podařilo se jim prosadit a hráli jedenáct let, než se v roce 2002 rozpadli. Dobrá zpráva pro fanoušky přišla až vloni v červenci, kdy se na Instagramu objevilo prohlášení „Jsme zpět“. Kapela se znovu sešla, sestavila novou kolekci písní a od letošního léta zase vystupuje. Titulní singl Everything Turns Around (Všechno se obrací) vyšel 19. července.

Kanadská rockerka Avril Lavigne.
Rock for People do Hradce láká na rockerku Avril Lavigne nebo legendu Pendulum

Zprávy o tom, že Keanu Reeves spolu se svými kumpány z Dogstaru přijedou do Hradce Králové, zveřejnili pořadatelé fetivalu Rock for People 8. listopadu.

„Vystoupení kapely Dogstar s hvězdným Keanu Reevesem za baskytarou je pro mě opravdový splněný sen. Kapelu jsme se totiž snažili pozvat už v devadesátých letech, ale tehdy se nám to nepodařilo a kapela pak na dlouhých téměř 20 let nebyla aktivní. O to větší máme radost, že se to konečně podařilo. Účast kapely Dogstar a Keanu Reevese na festivalu Rock for People bude jistě nezapomenutelným zážitkem jak pro hudební, tak filmové fanoušky,“ okomentoval vystoupení unikátní kapely ředitel festivalu Michal Thomes.

Zdroj: Youtube

Dogstar se tak zařadil k dosud oznámené hvězdné sestavě příštího RfP. Spolu s nimi v červnu v Parku 360 vystoupí třeba poprocková princezna začátku milénia Avril Lavigne, britská metalcore kapela Bring Me the Horizon nebo hvězdná drum and base a electrorockové uskupení Pendulum.

Letos si Rock for People si užilo 37 tisíc fanoušků, rozpálili je i hradečtí filharmonici:

Zdroj: Filharmonie HK