Po Miss World Taťáně Kuchařové z Opočna se Klára Vavrušková z Kostelce nad Orlicí stala v konkurenci 84 uchazeček o titul třetí nekrásnější dívkou planety. V srpnu byla korunována na Česko-Slovenskou Miss a Českou Miss Earth 2019. Světová soutěž Miss Earth se konala na Filipínách, není jen o kráse, zaměřuje se rovněž životní prostředí, ekologii. 

Na přípravu měla Klára Vavrušková měsíc. Jak uvádějí webové stránky České Miss dřela na své postavě, pilovala angličtinu, nafotila povinné fotografie a díky produktům od generálního partnera Xiaomi natočila eco-video, které mělo na sociálních sítích velký ohlas. Stihla vše, na co měly jiné dívky několik měsíců, a při odjezdu doufala, že se dostane do TOP 10.

Senior. Ilustrační foto.
Kritická situace s domovy důchodců. V pořadnících čeká přes 80 tisíc seniorů

„Snad se umístím, alespoň v desítce nejlepších dívek. To je můj cíl. Myslím, že si to Česko zaslouží,“ prohlásila Klára při svém odletu na Filipíny. Během čtyř týdnů se tam spolu s dalšími 84 dívkami z celého světa chystala na finále. Prodělala také nemoc a poradit si musela i se ztrátou kufru.

Mimochodem - v dílčí soutěži o nejkrásnější tělo v plavkách získala třetí místo a druhé místo při volbě nejhezčího národního kostýmu.

„Je to neuvěřitelný pocit. Hned se mi vrátily vzpomínky na galavečer České Miss a byla jsem stejně nervózní. Tady jsem si ale přála vyhrát ještě víc, právě proto, abych nezklamala důvěru, kterou do mě všichni vložili,“ reagovala těsně po vítězství Klára Vavrušková, která se stala Miss Earth Water 2019, tedy druhou vicemiss.

Titul první vicemiss si vysloužila zástupkyně USA Emanii Davis a královnou letošního ročníku je Miss Puerto Rico Nellys Pimentel.

Výhodně koupíte třeba Dacii Duster, která na podzim plošně zlevnila o 15 tisíc korun.
Ceny aut padají stejně jako listí. Víme, u jakých ušetříte až 40 tisíc korun