Peníze pomohou mimo jiné rozvoji domácí hospicové péče, nemocným a handicapovaným lidem, seniorům či matkám s dětmi v tísni. V celém Česku letošní Tříkrálová sbírka vynesla přes 80 milionů korun, což je v její čtrnáctileté historii rekordní částka. Oproti loňsku lidé dali na charitu zhruba o tři miliony více. Desetina výtěžku půjde na pomoc do zahraničí.

Letos  ve východních Čechách koledníků přibylo: koledovalo celkem 3135 skupin. „Do sbírky se zapojily také obce a města, kde se v minulosti nevybíralo," upozornila Jana Karasová.

V tříkrálových kostýmech koledovali školáci, studenti, skauti, světlušky, dobrovolníci a zaměstnanci charit.

Sbírky v krajských městech i ve většině regionů se také nesly ve znamení rekordních částek. V Hradci Králové a okolí lidé darovali do kasiček přes 661 tisíc korun, v Pardubicích a okolí přes 844 tisíc korun.  Největší částku shromáždila Oblastní charita Ústí nad Orlicí, kde se ve 470 pokladničkách shromáždila částka 2,14 milionu korun.

Sbírku doprovázela řada akcí pro veřejnost, lidé mohli zhlédnout živé betlémy, koncerty či  průvody s koňmi. Na Hradecku se uskutečnilo hlasování o nejkrásnější tříkrálový kostým.  Klient dílen poličské oblastní charity Josef  Popelka dokonce koledoval v Senátu ve skupince s ředitelem Charity ČR Lukášem Curylem a jejím tiskovým mluvčím Janem Oulíkem.