"Vzhledem k tomu, že dle názoru epidemiologů i selským rozumem bude koronavirus mezi populací i po zbytek roku, 10 zastupitelů z 11 rozhodlo, že žádné peníze nestojí za to, aby bylo ohroženo zdraví našich a zejména starších spoluobčanů," zdůvodnil rozhodnutí starosta Potštejna Petr Dostál.

Přesouvat Potštejnskou pouť na jiný, pozdější termín, obec nechce. Spojena je totiž především se svátkem sv. Jana Nepomuckého (16. května).

Vzdát se svých tradičních poutí přitom musela pro letošek i jiná města na Rychnovsku. A nebude ani červnová kvasinská pouť. Otazník pak dlouho visel nad konáním proslulé Porcinkule v Opočně. Její konání letos připadalo na 31. července až 2. srpna. Jenže i o ní už je rozhodnuto.

Ilustrační foto - Letní dětský tábor
Většina táborů bude, na ty zahraniční ale zapomeňte

"S ohledem na nařízení vlády České republiky o zákazu společenských akcí, jako jsou festivaly a velké kulturní akce (k dnešnímu dni jsou povoleny akce do 100 osob), rada města zrušila letošní konání tradiční poutě Porcinkule a jarmarku na Trčkově náměstí. Pro vedení města je prioritou zdraví občanů. Riziko zavlečení nákazy COVID-19 při návštěvnosti několika tisíc lidí ze všech koutů republiky je i při dodržování zvýšených hygienických opatření obrovské," informovalo město.

To v Hostinném se své Porciunkule v tomtéž termínu nevzdali, i když proběhne v o dost komornější atmosféře.

Jak říkají pořadatelé - po sousedsku: "Budeme se muset obejít bez kolotočů, stánků a vystoupení řady hudebních skupin."

Program na venkovních plochách ve městě a v klášteře bude přizpůsoben aktuálním opatření.

A těšit se mohou i příznivci jiné oblíbené letní akce - Lidových řemesel Kohoutov, s nimiž se prozatím také počítá. Uskutečnit by se měly 8. srpna.

Porciunkule v Hostinném se bude letos konat v komornějším duchu, bez kolotočů i řady hudebních vystoupení.
Porciunkule v Hostinném se letos uskuteční. Kolotoče budou chybět