Přestavba křižovatky Mileta by měla stát 527 milionů korun bez DPH, M-Silnice nabídly 524 milionu korun. Jedná se o sdruženou investici ŘSD, Královéhradeckého kraje a Města Hradec Králové. Město na svou část přestavby křižovatky Mileta pro letošní rok vyčlenilo 20 milionů korun.

Se zahájením výstavby se podle aktuálního informačního letáku ŘSD počítá v příštím roce. Křižovatka by do provozu měla být uvedena v roce 2025.

Křižovatka Mileta je jedním z klíčových dopravních uzlů v krajském městě. Je součástí vytíženého městského okruhu a spojuje centrum s Moravským Předměstím, z křižovatky se navíc odbočuje k fakultní nemocnici a využívají ji i sanitky krajské záchranné služby. V místě se často tvoří dlouhé kolony.

Více se dočtete zde:

Vizualizace hradecké křižovatky Mileta.
Přestavba hradecké křižovatky Mileta je zase blíž. ŘSD začalo hledat zhotovitele

„Stávající uspořádání úrovňové, světelně řízené křižovatky nevyhovuje současným intenzitám dopravy hlavně ve špičkových hodinách,“ uvádí ŘSD v červnovém informačním letáku ke stavbě.

Plán na přestavbu křižovatky Mileta počítá se čtyřmi podchody.

U některých staveb dálnic ve východních Čechách nabídkové ceny klesly narozdíl od křižovatky Mileta proti původním rozpočtovým až o třetinu.

VIZUALIZACE MILETY: