Počet nakažených osob během víkendu výrazně narostl na Hradecku, kde se jich vyskytuje už více než sto, přesně 101. Oproti pátku jde o nárůst o 27 nemocných. Nejvíce případů má stále Trutnovsko, tam je 123 aktivních případů. Jejich počet stoupl od pátku o čtrnáct. Hlavním ohniskem nákazy se stala Úpice, kde je podle pátečního vyjádření starosty Petra Hrona kolem šedesáti nakažených. V karanténě je šest školních tříd.

V Královéhradeckém kraji zemřeli koncem týdne po nákaze covid-19 další dva lidé, pocházejí z okresů Trutnov a Jičín. V kraji zemřelo od vypuknutí pandemie koronaviru celkově devět pacientů - na Trutnovsku a Jičínsku tři, na Hradecku dva, na Rychnovsku jeden, na Náchodsku dosud nikdo.

Na Náchodsku je 62 nemocných. V ostatních okresech se covid-19 vyskytuje ve výrazně menší míře, na Rychnovsku je 27 a na Jičínsku 23 případů.

Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové je momentálně hospitalizováno 18 pacientů kvůli covidu, z toho dva z nich jsou na umělé plicní ventilaci. Podle lékařského náměstka Zdeňka Tušla k žádnému úmrtí o víkendu nedošlo. Rekordně stoupá počet odběrů kvůli testům na covid, fakultní nemocnice provedla v neděli 375 odběrů.