„Každou chvíli jsme odtamtud nechávali sbírat uschlé popadané větve, které by při pádu na člověka samozřejmě mohly způsobit zranění. Nebezpečí bylo o to větší, že tahle lokalita je korzem města,“ vysvětluje starosta Smržovky Marek Hotovec, proč město před časem zažádalo o likvidaci obou stromů.

Kvůli technicky náročnému kácení v hustě zabydlené lokalitě panelových domů se v minulých dnech počítalo až s třídenní uzavírkou křižovatky Luční a Jindřišské, ale stromy se nakonec odborné firmě podařilo pokácet hned během pondělí. „Byl jsem u toho a lidé, se kterými jsem mluvil, to kvitovali s povděkem. Nebezpečí tady hrozilo i projíždějícím vozidlům, protože kromě hlavní silnice, která vede městem, je tato komunikace tou nejfrekventova­nější, jakou tady máme,“ říká smržovský starosta.

Obří vysychající jasany stály ve svahu naproti panelovým domům na pozemku Pozemkového fondu ČR. A místním tam chybět skutečně nebudou. „Každého stromu je škoda, jenže když se stanou nebezpečnými, musí dolů. Tady navíc pořád lítají děcka a ty stromy byly v takovém stavu, že kdykoliv z nich mohlo cokoliv upadnout,“ podotkl jeden z přihlížejících pondělnímu kácení.