Na stejné hodnotě je index rizika v součtu pro celou Českou republiku. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnilo na webu ministerstvo zdravotnictví. V současnosti v ČR platí opatření pro pátý, tedy nejhorší stupeň. Pokud číslo zůstane pod hodnotou 75 do středy, navrhne ministerstvo zdravotnictví vládě zmírnění opatření na ta, která odpovídají čtvrtému stupni rizika. Platit by měla zřejmě od příštího pondělí a znamenala by například otevření základních škol pro všechny děti z prvního stupně, střídavou výuku pro druhý stupeň nebo posunutí zákazu nočního vycházení z 21 na 23 hodin.

Ne ve všech okresech hradeckého kraje je situace stejná. Nejlépe si podle systému PES vede Hradecko, kde je index rizika na čísle 65. Na Rychnovsku, Náchodsku a Jičínsku odpovídá číslu 70, na Trutnovsku je na hodnotě 72. Všechny okresy se tak ale drží pod potřebnou hranicí 75. U všech okresů navíc platí, že křivka rizika v nich dlouhodobě klesá.

Covid ARO nemocnice v Náchodě
Za týden ubyly v kraji dva tisíce nemocných

Další dobré zprávy pro královéhradecký kraj přinesla i pondělní data krajských hygieniků. Počet aktivních případů v regionu se za posledních 24 hodin opět výrazně snížil. Tentokrát zhruba o šest stovek. V kraji je nyní 4193 lidí s nákazou nemocí covid-19, asi o dva a půl tisíce méně než minulé pondělí. Za poslední den se nakazilo pouze 103 lidí, což je nejmenší přírůstek od prvního říjnového týdnu. Osm stovek lidí se naopak z onemocnění covid-19 vyléčilo. Počet obětí se zvýšil o devět na celkových 319.