Návštěvníkům nabídne především relaxaci pod širým nebem. Součástí dále bude mlhoviště pro děti, sprchy a sociální zařízení, lavičky a dřevěná opalovací lávka.

Nevyužitá plocha našla své uplatnění

„Stavba obsahuje oplocení, rekreační zařízení, herní prvky a napojení na plavecký bazén tak, aby bylo možné po koupání v bazénu se slunit," nastínil náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich.

Oplocená plocha o rozměrech 4000 metrů čtverečních bude přístupná jak z padesátimetrového krytého bazénu, tak od parkoviště u kongresového centra Aldis. Celková práce na projektu vyjde na pět až šest milionů korun. Městu se na stavbu podařilo získat čtyřmilionovou dotaci.

Další možnost trávení léta

Městské lázně a krytý bazén ročně v průměru navštíví 400 tisíc lidí. Během letních měsíců však obyvatelé Hradce Králové využívají spíše otevřené venkovní koupaliště Flošna, popřípadě písníky v okolí města. Provozovatelé bazénu  si od Slunné loučky slibují změnu této dlouhotrvající situace a větší návštěvnost.

Slavnostní otevření městských lázní se uskutečnilo 9. dubna 1933. Osmdesát let poté proběhla výstava architektonických návrhů a dobových fotografií. V roce 2013 započalo také jednání o Slunné loučce.