Lyžařské středisko Černá Říčka leží na okraji Desné. Díky parkování na skok od vleku, mohou jít lyžaři s lyžemi na nohou rovnou z auta na svah. K tradicím patří Zimní finále na závěr sezony.

V sobotu se opět konalo Ledovcové rallye skicross, tedy velmi netradiční závody, večer Děkujeme zhasínáme. A skutečně zhasli, k tomu zabubnoval soubor Aries, létaly rachejtle a do nebe se vznesly lampiony.

Ještě v neděli se konala Ledovcová olympiáda, což je hod ledovým diskem, tučňákův běh, paralelní mixcrosslalom, skok přes trhlinu a yetitlon. Na úplný závěr zamknutí sjezdovky Krakonošem. Letos zavírali na Velikonoce Černou Říčku, která slouží lyžařům už 50 let.

„Díky směrování areálu na východní stranu mu přezdíváme „desenský ledovec". Sníh se tu drží extrémně dlouho dokonce i v době, kdy už ho tu nikdo nechceme," hodnotí Černou Říčku Ivan Indráček, který má svah z okna jako na dlani.

Proč by měli podle něj lidé přijet lyžovat právě sem? Kdo chce dlouhé sjezdovky, jezdí do Alp případně do tří nebo čtyř krkonošských středisek, kde se sjezdovky mohou měřit na kilometry. „Černa Říčka je díky své rozmanitosti a dobrému technickému zázemí ideální pro všechny věkové kategorie od dětí prvně stojících na lyžičkách přes stylové snowboardisty, závodníky až po starší lyžaře, kteří se při volné jízdě rádi kochají pěknou krajinou," hodnotí Indráček.

A je tu také legrace. Zejména při rozlučkovém ježdění se zimou. Sejdou se tu místní, chalupáři, hosté, pravidelní návštěvníci z širokého okolí i náhodní příchozí, kteří přijeli na víkend a přečetli si plakát. Poslední sjezd s loučemi pak mohli absolvovat všichni, kteří přišli a chtěli. O takový zážitek samozřejmě měly největší zájem děti.