V pátek 10. ledna ráno byly na tržnici v polském příhraničním městě Kudowa Zdrój asi čtyři stupně pod nulou. Stánků je otevřených oproti ostatním ročním obdobím rozhodně méně. Prodejci zachumlaní v teplém oblečení ochotně nabízejí potraviny, drogistické zboží, tabák a cigarety, ale především oblečení. Velké zastoupení mají společenské oděvy. Pánové i dámy se tady za rozumné ceny ustrojí od hlavy až k patě.

„V Čechách nemají tak pěkné šaty jako u nás. Máme opravdu velký výběr v menších i větších velikostech. Krátké i dlouhé, různé barvy," ukazuje prodejkyně sortiment v jednom ze stánků hned u vchodu na tržnici a dodává, že ani pánové neodejdou s prázdnou.

K obleku, který vyjde na 3500 až 5000 korun, jim ochotně pomohou vybrat košili, kravatu, pásek i boty. Ceny dámských šatů jsou různé. Záleží na délce i zpracování. Pohybují se od 1500 až do 3500 korun. Stánků se společenskými oděvy je otevřených několik, prodávají zde i teplé kabáty a bundy.

Na tržnici je možné zavítat ve všední dny a v sobotu, a to od 7.00 do přibližně 13.00 hodin. Společenské oblečení, které tady seženete celoročně, si můžete vyzkoušet v kabinkách, aby vám dobře padlo.

Zdroj: Deník/ Regina Hellová