„Je samozřejmostí, že i v neděli budou policisté v kraji pečlivě dohlížet na dodržování zákonů a pravidel silničního provozu," upozornil policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Mluvčí uvedl, že od začátku prázdnin do pátku policisté v Královéhradeckém kraji vyšetřovali 718 dopravních nehod, při kterých zemřelo osm lidí. Dalších 45 lidí utrpělo těžká zranění, 266 bylo zraněno lehce. Ve 49 případech byl řidič při nehodě pod vlivem alkoholu. Škoda, která při nehodách vznikla, dosáhla hodnoty téměř 45 milionů korun.

„Statistiku letošních prázdnin však může ještě ovlivnit poslední víkend, který je před námi," varoval Jan Čížkovský.

Policie Pardubického kraje včera upozornila, že v pondělí začíná preventivní projekt Zebra se za tebe nerozhlédne. Jeho cílem je zvýšení bezpečnosti lidí na přechodech pro chodce, zejména dětí. „Právě proto se spolu s kolegy z dopravní i pořádkové policie vypravíme na komunikace v blízkosti základních škol na různých místech v kraji, kde budeme oslovovat děti a dotazovat se na pravidla bezpečného pohybu při přecházení vozovky," uvedla policejní mluvčí Jana Drtinová. Za správné odpovědi děti dostanou drobné dárky.