„Nesmím hovořit a ani nechci," sdělil do telefonu Petr Fotul, provozovatel internetového spojení. Byl to právě on, co do budovy Obecního úřadu v Kořenově přivolal v pondělí odpoledne tři složky IZS prostřednictvím tísňové linky. Volal o pomoc s tím, že jej tři muži napadli a je zamčený v budově.„První telefonát byl ještě ode mne z kanceláře na policii, na 112 volal pak z chodby," vysvětlil starosta Luboš Marek. Fotul nemohl ven z prostého důvodu, skončily úřední hodiny, dveře už byly zamčeny, protože úřednice odešly.

Co se ale odehrálo ve starostově kanceláři? Sdílnější nebyl ani další účastník, místostarosta Stanislav Pelc: „Nepodám vám žádné informace." Podle zjištění Deníku došlo k incidentu poté, co provozovatel internetu vpadl na úřad, rozhořčen, že má z rozhledny Štěpánka sundat antény. Má je tady nějakých osm let. A zdarma, bez řádné smlouvy. Úřad se chtěl dohodnout i o nějakém nájmu.

Na starostu Luboše Marka převrátil stůl. „Odsunul jsem se a z kontejneru vyjely šuplíky," poznamenal. Situaci vyřešil podle Marka zastupitel Plecháč: „Chytil jej zezadu a srazil na zem."

„Výjezd jsme my označili jako planý poplach. Situaci v době našeho příjezdu řešili přivolaní policisté kvůli potyčce mezi muži," potvrdila incident Zdeňka Štrauchová, mluvčí hasičů.

„Prověřujeme oznámení muže, který měl být údajně napaden v rámci pracovního jednání v Kořenově," potvrdila i Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Okolnosti incidentu policisté prověřují a na základě dosud zjištěných skutečností věc kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití. Nicméně výslechy zúčastněných osob budou teprve v nejbližší době probíhat. Není v tuto chvíli vyloučena případná změna právní kvalifikace jednání účastníků celého incidentu.

O odstranění antén internetu jednali kořenovští zastupitelé naposledy v květnu tohoto roku. „Firma Seria si bez jakýchkoliv výstupů své antény přemístila," dodal starosta Marek s tím, že evidentně pan Fotul neunesl jednání a výstup byl zcela zbytečný.