Cílem projektu s názvem Cesty na vrchol je získat pro vozíčkáře částku 300 tisíc korun. Ve hře je ovšem dvojnásobek, protože generální partner projektu, skupina ČSOB, každou vybranou korunu zdvojnásobí. „Ultramaratonec René Kujan během přes sedm nejvyšších vrcholů sedmi nejvyšších pohoří ČR prošlapává cestu na vrchol těm, kteří běhat nemohou," říká o projektu Cesty na vrchol Alena Králíková z ČSOB.

„Projekt je věnován podpoře lidí po poranění míchy. Celý výtěžek půjde na podporu tréninkového pracoviště s názvem Hvězdný bazar. Tady vozíčkáři získávají své první pracovní zkušenosti ve svém „novém" životě po úraze a Hvězdný bazar jim pomáhá takříkajíc postavit se zase na vlastní nohy," vysvětluje Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků.

RENÉ KUJAN běží pro vozíčkáře.

Běh odstartoval už tuto neděli na Šumavě, na vrchu Plechý. Dalším bodem je v sobotu Klínovec v Krušných horách, odkud se běžec vydá do Krkonoš. Tam ho můžete podpořit v sobotu 18. června. Ze Sněžky vyrazí Kujan do Rychlebských hor, dále na na Praděd v Jeseníkách a odtud na Lysou horu v Beskydech, kde bude cíl. Celková délka trasy je zhruba 1000 kilometrů. To znamená, že každý den čeká Reného Kujana minimálně vzdálenost jednoho maratonu, a to 22 dnů po sobě. K běžci se může kdykoli kdokoli přidat na symbolických pár metrů, kilometrů nebo třeba celý maraton, a podpořit tak morálně nejen samotného Kujana, ale svým příspěvkem hlavně lidi s poraněním míchy. Podporu je možno poskytnout různě. Darem na stránkách www.darujspravne.cz převodem přímo na sbírkový účet , zasláním dárcovské SMS (DMS CZEPA nebo DMS ROK CZEPA na číslo 87777) nebo přímo na stáncích na vybraných vrcholech.