Milovníci zimních sportů již o minulém víkendu mohli vyrazit na první lyžovačku do skiareálu na Černé hoře či v Mladý Bukách. Provozovatelé skiareálů v našem kraji přes léto nezaháleli a připravili pro lyžaře mnoho novinek.

Vyjeďte bublinou

V Krkonošských areálech vlekaři investovali, a tak přibyly nové lanovky. Ve SkiResortu Černá hora – Pec v areálu Černá hora ke stávající kabinkové a sedačkové přibyla nová vyhřívaná šestisedačková lanovka s bublinou – Hofmanky express. Tato 1200 m dlouhá lanovka má přepravní kapacitu až 2 400 pasažérů za hodinu.

Nové lanovky

Na sjezdovce Hofmanky bylo nainstalováno nové zasněžovací zařízení. Současně s lanovkou vzniklo na úpatí Černé hory i nové parkoviště pro 250 automobilů. Posíleny budou i linky skibusů mezi horskými středisky SkiResortu.

V areálu Pec pod Sněžkou se také přes léto stavělo, stávající vlek na Zahrádky byl nahrazen 860 m dlouhou odpojitelnou čtyřsedačkovou lanovkou, která původně sloužila lyžařům v rakouském Obertauernu. Celkem ve SkiResortu Černá hora – Pec proinvestovali 250 milionů korun.

Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn (areál Svatý Petr) si budou moci lyžníci užít komfortu nové vyhřívané skořepinové šestisedačkové lanovky na Pláň, která bude mít vyšší přepravní kapacitu a pro pohodlné nastupování i rozjezdový pás.

Ve skiareálu Herlíkovice – Bubákov byla postavena 170 m dlouhá kabinková lanovka, která lyžaře pohodlně dopraví z parkoviště k lanovkám a vlekům na vrch Žalý.

Skipas přes web

Nezaháleli ani v Orlických horách. Ve skiareálu Říčky pro lyžaře rozšířili sjezdovky, občerstvení a pořídili nový bezdotykový odbavovací systém.
Příjemnou novinkou v některých skiareálech je možnost koupě online skipasu přes internet. Lyžařům tak odpadne zdlouhavé čekání ve frontách, systém navíc může lyžařům ušetřit peníze. Nutno dodat, že většina provozovatelů skiareálů promítla své investice ve zvýšených cenách skipasů.

Lyžařským nadšencům, kteří pravidelně jezdí do horských středisek, se zajisté vyplatí CzechSkipass – celosezónní permanentka, kterou lze využít v deseti skiareálech v kraji.

Bílá stopa

Běžkaři se budou moci opět projet bílou stopou po hřebenech Krkonoš, Orlických hor, či Podkrkonoší. Pokud to počasí dovolí, opět vyjedou rolby se speciálním zařízením, upravujícím běžecké tratě. Na úpravě lyžařských běžeckých tratí se každoročně spolu s provozovateli skiareálů a obcemi finančně spolupodílí také Královéhradecký kraj. Pro informace o jednotlivých skiareálech a dalších turistických atraktivitách Královéhradeckého kraje můžete navštívit turistický portál www.hkregion.cz.

Přejeme vám mnoho krásných zážitků nejen na cestách za sněhem.

(khk)