I přes výtky většina hodnocených jídelen ve čtyřstupňovém hodnocení dostala jedničku nebo dvojku. Nevyhovující obědy neměly na žádné škole, svačiny na nízké úrovni mají ve dvou školkách. Informovala o tom mluvčí krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

Při kontrole pestrosti podávaných obědů se hygienici zaměřili na všechny chody. Pouze trojku dobrý jídelníček, dostaly čtyři mateřské a osm základních škol. U polévek některé jídelny vůbec nepodávají drožďovou, málo nabízejí luštěninovou a naopak až moc často připravují polévky z konveniencí.

U hlavních jídel hygienici vytýkali, že kuchaři málo vaří bezmasá jídla. Děti by je měly mít alespoň čtyřikrát do měsíce. Některé jídelny to nesprávně řeší sladkými pokrmy, které hygienici doporučují maximálně dvakrát do měsíce, někde je ale podávají častěji. Děti také v některých školských zařízeních málo konzumují ryby, jež by měly mít alespoň dvakrát do měsíce. Naopak příliš často dostávají uzená masa a uzeniny, stačilo by jednou za šest týdnů. Hygienici některým jídelnám vytýkali, že dětem dávají houskové knedlíky více než dvakrát do měsíce. Jako přílohu by častěji měly využívat rýži, těstoviny a luštěniny. Zejména v základních školách mají děti také málo ovoce a zeleniny, dostávat by je měly alespoň třikrát týdně.

Znatelně horší jsou výsledky pestrosti svačin ve 25 mateřských školách. Nízkou úroveň mají ve dvou školkách, v dalších osmi dobrou. Při dopoledních přesnídávkách nepodávají dětem kaši, i když hygienici ji doporučují zhruba dvakrát do měsíce. Naopak až příliš často ve školkách dopoledne konzumují tavené sýry a uzeniny. Odpolední svačiny jsou zase často vysoce kalorické. Na jídelníčky také nejsou dětem zařazovány ovocné a zeleninové saláty, případně domácí pečivo s ovocem, tvarohem nebo mákem či celozrnné pečivo.