Zavírání turistické sezóny na Zvičině tradičně proběhlo ve spolupráci s MAS Podchlumí, DDM Jednička Dvůr Králové nad Labe, s Královéhradeckým krajem a se členy sdružení Podzvičinsko. Dům dětí a mládeže jednička připravil drakiádu pro děti, turisté se mohli celé odpoledne bavit za doprovodu skupiny Melodik z Hořic. Kromě drakiády, byla pro nejmenší návštěvníky připravena také dětská dílnička, kde si děti společně se svými rodiči mohli vyrobit malého dráčka a odnést si ho domů.

Návštěvníci si měli možnost zakoupit regionální produkty - hořické trubičky, keramiku, med, mýdla z kozího mléka, medovinu nebo pivo. Dorazil i dráček Zvičiňáček, který dětem pro obveselení rozdával malé dárečky. Na místě nechyběl ani stánek s informačními materiály členů sdružení Podzvičinsko, turisté si mohli odnést letáky a mapy z Podkrkonoší, Hradecka, Krkonoš a z Královéhradeckého kraje.

Součástí akce byla i výstava Fotosoutěže Podkrkonoší 2016 na téma Podkrkonoší očima fotografa, která byla po celou dobu k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého. Zároveň proběhlo vyhlášení výsledků fotosoutěže a vítězům byly předány ceny. Ceny do fotosoutěže věnovali členové spolku, Ateliér fotografie Martin Hlaváček a Královéhradecký kraj.

I přes chladnější říjnové počasí přilákalo sobotní odpoledne na Zvičinu řadu návštěvníků, kterým děkujeme za účast.

DM Podzvičinsko