Vernisáž za účasti umělců a pořadatelů polské galerie BWA v Jelení Góře a společnosti Arva Patria, která pořádá výstavy v Maloskalské galerii se bude konat v sobotu 6. září od 17 hodin v Boučkově statku.

Po výstavě v Galerii Sztuki BWA v Jelení Góře máme možnost také na české straně zhlédnout díla různorodé skupiny umělců, kteří se sešli na pozvání ředitelky Niny Hobgarské v chatě na jednom z nejvyšších vrcholů Jizerských hor, aby se snažili umělecky uchopit téma prostor. „Místo s úchvatným rozhledem do dálky bylo až vesmírně inspirativní a všechny přítomné vedlo k uvědomění, jak je člověk malý. Jak jeho bytí, snahy a tvorba mají dočasnou platnost. Možnost zažít na jednom místě pocit fatálnosti a zároveň neskutečný pocit volnosti je úžasná zejména a zvlášť pro skupinu umělců," uvedla v katalogu k výstavě Darina Martinovská, jedna z účastnic výtvarného sympozia, které se konalo od 17. do 22. května.

K zajímavosti výstavy, která letos uzavírá výstavní sezonu Maloskalské galerie, jistě přispěje pestrost vyjadřovacích prostředků, jimiž mezinárodní zastoupení umělců různých generací reflektovalo téma prostoru: malba, kresba, grafika, fotografie.

(njt)