Deset zásahů za necelou hodinu, přesně za jedenapadesát minut. Královéhradečtí hasiči měli 
v neděli odpoledne opravdu napilno.

Déšť totiž zaplavoval sklepy domů, podchody, obchod, budovu Filharmonie i hotel Alessandria. „Zapojili se hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice i ze stanice Pražská, ale také dobrovolní z městských částí Plácky a Třebeš," vypočítává Martina Žahourková, mluvčí hasičského sboru Královéhradeckého kraje.

Podle meteorologů se přitom nejednalo o nijak obří srážky. „Neřekl bych, že to byla nějaká divočina," tvrdí Tomáš Popelka z českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové. „Potíže byly způsobeny spíš tím, že pršelo dlouho, začalo vlastně už ve dvě odpoledne," doplňuje.

Ve městě se měří srážky na dvou místech – na Novém Hradci napadlo jedenadvacet milimetrů, ve Svobodných Dvorech dvacet tři.

Přes meteorologovo tvrzení, že nešlo o dramatický déšť museli hasiči vyrazit například do podchodu v ulici Karla IV., kde odčerpali naplaveniny. Vodu „vytahovali" také ze sklepů domů (například 
v Třebši) nebo z bytu v Kydlinovské ulici či z prodejny na ulici Karla Hynka Máchy.

„V budově Filharmonie Králové voda zatekla přes střechu do jedné místnosti a spustila čidlo elektrické požární signalizace," popisuje další nutný zásah mluvčí Žahourková.

Její kolegové se zkrátka 
v neděli nezastavili…