Přesto opět zastavil lanovku na nejvyšší českou horu. Energetici v neděli během dne zaznamenali pouze jednu poruchu na vysokém napětí na Rychnovsku. Zde se ocitlo bez proudu asi 40 domácností. Vichr ale o to s větší silou udeřil v noci. Podle tiskové mluvčí energetiků Šárky Lapáčkové Beránkové během noci a rána došlo v Královéhradeckém kraji ke dvěma poruchám na vedení vysokého napětí. Nejvíce postiženo bylo opět Rychnovsko a Náchodsko. Bez přísunu energie tu zůstalo přibližně sedmdesát domácností.

Také hasiči byli v pohotovosti zejména od nedělního večera do pondělního rána. Dvanáctkrát vyjížděli k odstranění spadlých stromů přes silnice. U poloviny událostí zasahovaly jednotky z Rychnovska.

Také Horská služba v Krkonoších varovala návštěvníky hor před silnými nárazy větru nad 20 metrů za sekundu, na hřebenech se vítr proháněl rychlostí nad 30 metrů za sekundu. Lanová dráha z Růžové Hory na Sněžku byla kvůli silnému větru mimo provoz, fungovala pouze z Pece pod Sněžkou na Růžovou Horu.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu platí výstraha před silným větrem až do pondělních jednadvaceti hodin.Potvrdil nám to meteorolog Dušan Čičman.

Silný vítr se měl v pondělí odpoledne prohánět Náchodskem, Trutnovskem, Broumovskem a Vrchlabím, dále postihl Dobrušsko, Kostelecko a Rychnov nad Kněžnou. Největší nárazy meteorologové zachytili například v Hradci, kde vítr udeřil silou 20 metrů za sekundu, což je 72 kilometrů v hodině. Na Sněžce se vichřice rozfoukala silou až 154 kilometrů, v pondělí zeslábla na hodnoty 125 kilometrů v hodině.

„O vichřici můžeme mluvit už u hodnot nad 21 metrů za sekundu,“ vysvětluje meteorolog k předloženým údajům. V úterý přes den by měl podle Dušana Čičmana foukat už jen mírný vítr.