Trutnovsko: Ze sněmovny vypadává dlouholetý poslanec Robin Böhnisch, do Parlamentu se totiž dostal z krajské kandidátky ČSSD pouze lídr Jan Birke, starosta Náchoda. Čtyřicetiletý politik z Mladých Buků působil v Poslanecké sněmovně od roku 2003.

Náchodsko: Ve Velkých Petrovicích vyhráli Piráti  
Tato obec na Náchodsku je jednou z mála, kde na plné čáře nevyhrálo ANO. Z celkem 217 platných hlasů jich 43 dostala Česká pirátská strana. ČSSD získala 38 a ANO 34 hlasů. Další nejčastěji volené strany byly SPD ( 26) a ODS (24 hlasů). Volební účast byla 64,78 procent.

AKTUÁLNÍ VÝVOJ SČÍTÁNÍ MŮŽETE SLEDOVAT ZDE ! ! !

Náchodsko: Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského  
Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den. Přesto jsou i důležitější věci v lidském životě, před kterými jdou i volby stranou. Tím je určitě i vstoupení do svazku manželského, a právě volební pátek si vybrali pro svůj svatební den Jiří Šplíchal a Lucie Frömmelová. Ti si řekli své "ano" na Janovičkách u Broumova, kde je oddal broumovský strosta Jaroslav Bitnar. Svatební veselí se protáhlo i na celý druhý volební den, takže na cestu k urně neměli ani pomyšlení. "K volbám nechodím, takže mi to fakt nechybělo," nechodil kolem horké kaše novomnžel Jiří.

Trutnovsko: Bývalý náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš, který 10. října zemřel v královéhradecké nemocnici, získal v kraji 234 preferenčních hlasů. Na kandidátce strany TOP 09 ho už po smrti strana nemohla nahradit, respektive jeho kandidaturu strana neodvolala. Pokud by se zesnulý Klepš do poslanecké sněmovny dostal, jeho mandát by zanikl, a na Klepšovo místo by nastoupil první náhradník. 

Do poslanecké sněmovny míří také senátor Jiří Hlavatý ze Dvora Králové. Majitel textilky Juta se nyní bude muset rozhodnout, v jakém mandátu bude pokračovat.

Trutnovsko: Starosta Trutnova Ivan Adamec, jednička ODS v kraji, posbíral znovu velké množství hlasů a míří opět do Poslanecké sněmovny. "Jsme druzí a to je pro nás dobrý výsledek. Jedná se o výrazný nárůst oproti předchozím volbám," hodnotil aktuální republikové výsledky. "Budeme pracovat dál, abychom byli příště ještě lepší," dodal trutnovský starosta. "Nechápu, že populistické strany jako SPD a ANO získaly tolik hlasů, ale to je prostě realita. Uvidíme, co se bude dít dál," poznamenal.

Trutnovsko: Do poslanecké sněmovny podle předběžných výsledků míří také Luďka Tomešová, která je majitelkou vlastní tiskárny v Trutnově, a ve volbách v Královéhradeckém kraji kandidovala na 2. místě za stranu SPD - Tomio Okamura. "S výsledkem voleb jsem velmi spokojená. Na to, že jsme byli nováčkové na politické scéně, tak je to skvělý výsledek a 3. místo je úspěch. V celorepublikovém měřítku jsme přeskočili i tradiční politické strany, což nás těší. Takový výsledek jsem i předpokládala," řekla Luďka Tomešová. Zatím prý stále čeká na potvrzení mandátu. "Ta čísla jsou složitá. Počkám si na konečné potvrzení výsledků," dodala Tomešová.

Trutnovsko: Pavel Plzák (ANO 2011) se o výsledku voleb dozvěděl na cestě do domovského Trutnova. "Dozvěděl jsem se o výsledku voleb teď v autě v rádii. Jsem potěšený. Můj typ byl zisk 29 procent, tohle je ještě lepší. Ale teď nás čeká to nejtěžší. Nás výsledek odpovídá práci, kterou jsme odvedli. Vedli jsme slušnou kampaň, odmakali jsme si ji a mandáty, které jsme získali, jsou zasloužené," okomentoval volební výsledky trutnovský lékař.

Náchodsko: V Jestřebí na Náchodsku dali přednost lidovcům
V obci Jestřebí u Nového Města nad Metují dali voliči nejvíce hlasů KDU-ČSL. Tato strana od nich získala 24,48 procent. Hnutí Ano získalo 19,38 procent a Piráti 12,24 procent. Na dalších pozicích jsou ODS, ČSSD a SPD. K volbám přišlo 98 ze 136 voličů v seznamu.

Trutnovsko: Pouze v šesti obcích Trutnovska ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nezvítězilo hnutí ANO 2011. Ve Stanovicích, Strážném a Peci pod Sněžkou se radovala ODS, v Dolním Dvoře Starostové a nezávislí, v Malé Úpě Česká pirátská strana a v Kláštěrské Lhotě SPD - Tomio Okamura.

Ve čtyřech obcích na Trutnovsku se vítěz voleb hnutí ANO 2011 radovalo z obrovské podpory více než 40 procent. Baštou strany, jejíž ústřední tváří je Andrej Babiš, se staly Vlčkovice v Podkrkonoší, kde ANO 2011 obdrželo 46,77 procent. V Bílých Poličanech pak hnutí obdrželo 41,83 %, ve Zdobíně 42,25 % a v obci Zábřeží-Řečice 43,01 %.

Alexander SalákHradecko: Patří mezi hradecké postavičky. Toho času bezdomovec Alexander Salák (58), který je na kandidátní listině Pirátů uveden s douškou nezávislý badatel má teď šanci, že by se mohl z ulice dostat rovnou do poslanecké sněmovny. A kde jinde by mohl sledovat vývoj voleb, než v útrobách jedné z hradeckých hospod. „Chtěl jsem původně volby sledovat na svém oblíbeném hokejbalovém hřišti, ale vývoj je tak zajímavý, že prostředí hospody Gobi je lepší,“ říká muž, který v Hradci pomáhal zakládat hokejbal a jemuž o minulých krajských jen o chlup uniklo zastupitelské křeslo. „Bylo to o dva mandáty, ale velkou šanci nevidím ani v tom, dostat se do sněmovny. Oproti krajským volbám jsem sice poskočil na naší listině o deset míst, ale podle výsledku voleb tipuju, že se z našeho kraje dostanou do poslanecké sněmovny dva uchazeči,“ dodal Alexandr Salák, kterého by mohl k poslaneckému platu přiblížit fakt, že ho lidé znají a prakticky celé měsíce dělá „kontaktní“ kampaň.

Krkonoše: Místního referenda v Jilemnici se zúčastnilo 52,99 procent oprávněných voličů. V tuto chvíli se počítají výsledky, měli bychom je znát kolem 17. hodiny.

Náchodsko: V nejmenší obci na Náchodsku vyhrálo ANO, volilo ho 13 obyvatel
Libchyně - V nejmenší obci na Náchodsku, která leží severovýchodně od Nového Města nad Metují a čítá okolo osmdesáti obyvatel, mají sečtené všechny hlasy. Třináct voličů vložilo svoji důvěru ve Hnutí ANO, které tím získalo 29,54 procent. ODS, Piráti a KDU-ČSL získali po šesti hlasech a mají 13,63 procent. Na dalších pozicích jsou SPD (5 hlasů) a po dvou hlasech mají ČSSD, Zelení a TOP 09. Po jednom volebním lístku dostali Rozumní a Realisté. Volební účast v Libchyni byla 74.58 procent, tedy o 15 procent vyšší než u minulých voleb.

Jičínsko: Kde byli nejrychlejší?
Jako první dorazili na hořickou radnici s výsledky parlamentních voleb komisaři z Bílska, a to ve 14.21 hodin. Druhou vesnicí byly nedaleké Bašnice, čas 14.32 hod..

Královéhradecký kraj: Jedna blesková zajímavost…
Oficiální statistický server volby.cz je nedostupný (14.39).

Královéhradecký kraj: Nejrychlejší obec
Nejrychlejšími sčítači hlasů v Královéhradeckém kraji byli volební komisaři v obci Bílsko u Hořic, okres Jičín. Zvítězila tu strana ANO 2011, která získala 40 procent hlasů. Druhá skončila Česká pirátská strana s 12 procenty. Alespoň jeden hlas tu obdrželo deset uskupení.

Trutnovsko: Někteří voliči v Trutnově dali veřejně najevo, komu svůj hlas rozhodně nedali. 
Někteří voliči v Trutnově dali veřejně najevo, komu svůj hlas rozhodně nedali.

Hradecko: Sympatizat či odpůrce Zelených? Zřejmě ne.
Přestupek proti majetku šetří královéhradečtí policisté. Školu v Bezručově ulici někdo polil barvou, podle policie ale nemusí celá událost s volbami vůbec souviset.

Trutnovsko: Ve Vrchlabí už přišlo 60 procent voličů
V jednom z nejpočetnějších volebních okrsků ve Vrchlabí, v ZŠ Školní na Liščím kopci, se vyšvihla volební účast už na 60procent. Celkový počet oprávněných voličů tam je 1640. "Dorazilo už také jedenáct lidí s volebními průkazy z jiných míst," sdělila zapisovatelka Iva Stránská.

Jičínsko: Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70%.
„Budu ráda, když dosáhneme výsledku jako v krajských volbách, abychom dostali co nejvíce poslanců za Královéhradecký kraj do poslanecké sněmovny. Jedině tak se dá bojovat za zájmy našeho kraje,“ řekla jednička na kandidátce ANO 2011 v Královéhradeckém kraji.

Trutnovsko: Velký zájem o referendum v Jilemnici
Současně se sněmovními volbami probíhá v Jilemnici místní referendum o tom, jestli má vedení města pokračovat v projektu vybudování nového koupaliště za 76 milionů korun včetně DPH.

Jičínsko:  Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům
Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních. Přesně tak je veliký obecní úřad v Petrovičkách, kde není ani toaleta, zavedená voda a kanalizace.
Volby 2017: Jedna z nejmenších obcí na Královéhradecku - Petrovičky mají pouze 36 voličů.

Náchodsko: Dvě členky volební komise se v sobotu o půl desáté vydaly s volební urnou na návštěvu za manželi Žočkovými. "Pojďte dál, už na vás čekáme," vítal ženy s přenosnou volební urnou 86letý Zdeněk Žoček s připraveným občanským průkazem. Více čtěte zde.

Jičínsko: V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Náchodsko: Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se proměnilo ve volební okrsek číslo 18.

Jičínsko: Někdo utíká před politikou, někdo utíká před nutriemi, když jde k volbám. Své o tom může vyprávět redaktorka Deníku. Více čtěte zde.

Broumovsko: Volební komise v broumovském okrsku číslo šest zaznamenala během pátku relativně velkou účast přespolních voličů s volebními průkazy. Více čtěte zde.

Jičínsko: Na Staropacku k této chvíli (sobota ráno) odvolilio již 40% voličů

Volby na Staropacku

Královéhradecko: „Věděla jsem, koho volit nechci"
Podruhé se vypravila k volbám devatenáctiletá Adéla Krištufová z Hradce Králové. A podruhé zamířila rovnou i do komise. „Loni jsem byla dokonce její předsedkyní. O politiku se zajímám, studuji na vysoké škole v Brně a předtím jsem chodila na rychnovské gymnázium. Musím říct, že všichni moji kamarádi chodí k volbám,“ uvedla s tím, že jasného favorita pro „své první velké volby“ neměla. „Věděla jsem však koho volit nechci. Mnoho politiků podle mě navíc slibovalo stejné věci,“ dodala.

Krkonoše: Velký zájem voličů z jiných míst registrují na horách. Lidé hojně využívají možnost volit jinde než na trvalé adrese pomocí voličských průkazů. V Malé Úpě si jich zapsali 46, v Peci pod Sněžkou jich měli v pátek před osmou hodinou večerní dokonce 134. „Tak vysoký počet je rozhodně nestandardní,“ poznamenal tajemník Městského úřadu v Peci pod Sněžkou Michal Berger. Výrazně k tomu přispěla i jedenadvacetičlenná skupina studentů a zaměstnanců Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, která je v Peci pod Sněžkou od středy na rétorickém kursu. „Učíme se prezentační dovednosti a modulaci a práci s hlasem. Na závěr dnešního programu jsme se rozhodli jít společně volit,“ vysvětlil jeden ze studentů Jan Pačes.

Jičínsko: Vězni už mají odvoleno, účast téměř 40 procent  
První volební lístky se snesly do přenosné volební urny ve valdické věznici. I tady proběhly volby do Poslanecké sněmovny s volební účastí 39,7 procent. „Právo volit v tomto případě není omezeno a voleb se tedy mohou zúčastnit odsouzení, kteří mají trvalý pobyt v České republice, je jim více než 18 let a mají platný občanský průkaz,“ vysvětluje tisková mluvčí věznice Eva Francová.  Komise do věznice dorazila ve 14 hodin. Odsouzení zde odvolili ve dvou volebních místnostech, kam byli postupně naváděni.  Nejdříve členové komise zamířili na ubytovnu se zesíleným stavebně technickým zabezpečením, kde jsou v celách doživotně odsouzení a nepřizpůsobivý.  K volbám se chystalo 746 z 995 oprávněných voličů. Svůj hlas jich nakonec odevzdalo 395, třicet nemohlo volit pro neplatné doklady. Volební účast ve věznici je 39,7 procent. Celkový stav odsouzených je 1127.

Jičínsko: Nejmladšího komisaře zlákala sociální síť  
Nejmladšího komisaře zlákala sociální síťV budově hořické požární zbrojnice eviduje voliče jeden z nejmladších komisařů v regionu. Student hradeckého gymnázia Daniel Beránek je čerstvě plnoletý a poprvé bude i volit. "Devadesát devět procent mých spolužáků jde k volbám, je to zejména z popudu našich učitelů. Nejsme ovlivňování koho volit, ale abychom k volbám šli," vysvětluje sympatický Daniel, který se dostavil k volbám připravený. "Poslední dva měsíce jsme probírali politologii, abychom věděli, na co se zaměřit při výběru kandidátů," popisuje student, který se rozhodoval sám za sebe. Pro Daniela je důležitý postoj politiků k setrvání nebo odchodu z Evropské unie, zajímá ho podpora živnostníků, podnikatelů. "Ze začátku naprostý zmatek, pak mi bylo všechno vysvětleno," říká k úkolům v komisi, do které se prý nechal zlákat přes sociální síť.

Jičínsko: V renovované hořické zbrojnici odvolila v pátek odpoledne náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Klára Dostálová, jednička na kandidátce do Poslanecké sněmovny za ANO 2011.

Klára Dostálová

Náchod: Pavel Bělobrádek dorazil k volbám s dcerou Maruškou

Jičínsko: Komise v sobotu zamíří do nemocnice  
Tři hodiny po začátku voleb mělo v jičínském obvodě č. 6, kde je evidováno 797 voličů, odvoleno 22,71 procent lidí. V sobotu ráno odsud zamíří s volební urnou do Oblastní nemocnice Jičín, kde si chce splnit svoji občanskou povinnost několik pacientů. Odvolit sem přišel i pětadvacetiletý Petr, který prý měl už předem jasno, koho vybrat. Televizní politické debaty ho prý nevykolejily.

Královéhradecký kraj: Na kandidátce TOP 09 zůstalo jméno Adolfa Klepše
Došlo k bizarní situaci. U "topky" mohou voliči hlasovat pro nebožtíka - nedávno zesnulého náčelníka Horské služby Krkonoše.

Trutnovsko: Starosta osobně vyvezl na Pomezky 83letou voličku
Alena Lofová žije v Dolní Malé Úpě 65 let a snaží se nevynechat žádné volby. K těm letošním ji dovezl starosta Karel Engliš.

Hradecko: Vězni už mají odhlasováno
Hned na začátku prvního dne volili také vězni umístění v Hradci Králové. Na Pouchově jich hlasovalo celkem 49, ve vazební věznici u soudu 41.

Jičísko: Lístek a občanka v hlavní roli. Úderem čtrnácté hodiny se otevřely volební místnosti  
Již několik minut před čtrnáctou hodinou postávali první voliči před dveřmi jičínské základní školy v Husově ulici, kde se nachází jeden z místních volebních okrsků. „Šel jsem dřív z práce, abych si udělal i páteční nákup než budou všude fronty, tak jsem to rovnou vzal i s volbami,“ sděluje šestapadesátiletý Jaromír, který za kliku školy vzal jako první. Přiznává, že mnohokrát příležitost k volbě nevyužil. „Letos mě to, co se v politice děje, už opravdu naštvalo,“ dodává se slovy, že volba pro něj byla jasná. „Dřív jsme volit museli, tak proč nejít teď, když můžeme,“ vysvětluje svoji účast třiasedmdesátiletý Jan. „Od revoluce jsem celé roky věrný jedné straně, akorát jednou jsem ulít,“ říká. Mezi členy volební komise, která usedla ve třídě vyzdobené obrázky místních žáků, vládla příjemná atmosféra. „Ze zkušenosti očekáváme velký nával zítra kolem desáté hodiny, až se lidi budou vracet z trhů,“ uvádí jedna ze členek. 

První voliči v Jičíně

Náchodsko: V náchodské ZŠ Pavlišovská krátce po druhé hodině odvolil starosta města a poslanec Jan Birke. I přes počáteční vtipkování, zda má platý občaský průkaz, přiznal, že pociťuje mírnou nervozitu.
"Přiznávám, že jsem trochu nervózní, protože v těchto volbách jde skutečně o hodně, a to jen sociální demokracii, ale celé České repsublice. V neposlední řadě jde i o město Náchod a celé Náchodsko. Buď budeme mít i nadále sílu to zvládat a budeme mít svého zástupce v Parlamentu, ale pokud rozhodou voliči jinak, nezbývalo by, než to respektovat," konstatoval Jan Birke.

V Náchodě odvolil starosta Birke

Trutnov: První voliči se nahrnuli do volební místnosti v budově Městského úřadu v Trutnově. Scházeli se ještě před jejím otevřením. "Chodím volit vždycky jako první," povídala v hloučku jedna z voliček. 

Krkonoše: Majitel poštovny na Sněžce už odvolil. V Thajsku
Trutnov, Bangkok - Pětihodinový časový posun v Thajsku vyhnal Čechy, kteří se aktivně chtěli zúčastnit voleb do Parlamentu ČR, na ambasádu v Bangkoku už v ranních  hodinách středoevropského času. Byl mezi nimi i majitel poštovny na Sněžce Milan Blaha, který se svým bratrem Alešem (na snímku) postávali společně s další skupinkou Čechů před ambasádou ve 33 stupňovém vedru, aby mohli i v zahraničí splnit svou občanskou povinnost.

Majitel poštovny na Sněžce už odvolil. V Thajsku

---------------------------------------------------------------------------------------------------

V Královéhradeckém kraji, kde se otevřelo na devět stovek volebních místností, si lidé vybírají z více než čtyř stovek kandidátů, které nominovalo 24 politických stran a uskupení. Nejstaršímu kandidátovi je 77 let, čtyři nejmladší dosáhli 21 let. V republice bojuje o přízeň voličů 31 volebních uskupení a více než 7500 kandidátů, nejstarší uchazečkou o místo ve sněmovně je 94letá důchodkyně z Prahy.

Největším favoritem voleb v kraji i v Česku je hnutí ANO, počet stran, které se do sněmovny dostanou, by se ale mohl proti předešlým volbám zvýšit.

Minulé sněmovní volby v roce 2013 v Královéhradeckém kraji vyhrálo hnutí ANO 2011, které získalo 20,28 procenta hlasů a tři mandáty, druhá byla ČSSD s 18,57 procenta a dvěma mandáty, třetí KSČM měla 14,08 procenta hlasů a dva mandáty. TOP 09 v Královéhradeckém kraji volilo 12,91% voličů, Úsvit přímé demokracie 8,08 procenta, ODS dostala 7,28 procenta a KDU-ČSL získala 6,79 procenta hlasů. V kraji tehdy kandidovalo 18 politických stran a hnutí, k volbám přišlo necelých 62 procent voličů.