Lyžování na východě Čech nejdřív vylepšilo dalších 15 cm sněhu. Na Labské boudě nyní leží už skoro 90 centimetrů sněhu a ve Špindlerově Mlýně mimo sjezdovky ho leželo půl metru. Na hřebenech Orlických hor ho bylo před včerejší oblevou  kolem 45 centimetrů. Nadílku však včera začal rozmáčet déšť. Kvůli oteplení sněžilo už jen na hřebenech hor, celý den pršelo dokonce i v Peci pod Sněžkou. Pod nulou zůstala teplota jen na samotné Sněžce.

Nejvíce otevřených sjezdovek nyní lyžařům nabízí SkiResort Černá hora – Pec pod Sněžkou, celkem asi 13 kilometrů tratí.  Na Černé hoře je otevřená i sáňkařská cesta. Podle šéfa SkiResortu Petra Hynka by se v první polovině týdne mohla lyžařům na Černé hoře otevřít i sjezdovka pod kabinovou lanovkou.

„Za víkend se u nás vystřídalo dva a půl tisíce lidí. Vítr už byl minimální a na provoz neměl vliv. Každým dnem přibývá nově otevřených kilometrů sjezdovek a vypadá to, že ani obleva, která nyní je, nebude mít zásadní vliv na sníh. Provoz neomezujeme ani během týdne," uvedla Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora.

V Deštném v Orlických horách začátek sezony pokazil silný vítr, kvůli kterému v pátek nešel proud. „Sezónu jsme v sobotu zahájili na prašanu a volných sjezdovkách bez čekacích dob u lanovky i vleku. Postupně zasněžujeme další sjezdovky a poprvé jsme upravovali běžecké stopy," informuje skicentrum.

V nedaleké Červené Vodě však lyžaři  v neděli zažili mimořádnou událost. Asi hodinu po poledni tam vyhořel rozvaděč u moderní čtyřsedačkové lanovky. Na zastavené lanovce v tu chvíli bylo asi 100 lidí. K jejich evakuaci vlekaři použili náhradní naftový motor, který dokáže lanovkou točit. Evakuace lyžařů, kteří vystupovali na horní stanici, trvala asi 40 minut, událost se obešla bez zranění. Už dnes by tu chtěli mít vlek znovu v provozu.

Turisté v Krkonoších by se nyní měli vyhnout lavinovým lokalitám, protože lavinové nebezpečí po sněžení minulých dnů v sobotu vzrostlo na druhý stupeň z pětibodové škály. Horská služba turisty upozorňovala na závěje na cestách.