Lidé sledovali nejen práci rybářů, ale mohli si na hrázi koupit právě vylovené ryby a pochutnat si na několika specialitách. Na jídelním lístku zdejší restaurace byly oblíbené rybí hranolky, ale mohli jste si objednat třeba filet z kapra na česneku, zapečenou štiku na smetaně a bylinkách či pstruha na másle.

Lesy města Náchoda odborně spravují a rybničně hospodaří na několika menších rybnících, které se nacházejí v blízkém okolí Náchoda a město je má ve svém vlastnictví. Hlavní chovanou rybou je kapr obecný, který se pravidelně v předvánočním čase prodává na Lesní správě.

V rybníku Podborný, který je zároveň i největším z obhospodařovaných rybníků, mohou rybářští nadšenci celoročně chytat na udici. Vždy na konci května se zde pořádají velmi oblíbené rybářské závody. Líbí se zde ale i otužilcům, kteří zde už pravidelně mívají závod v zimním plavání.

Rybaříte? Chcete se pochlubit svým kapitálním úlovkem? Vaše příspěvky můžete posílat na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte úvést své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, kde jste ulovili kapitální rybu…) a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Banner ryby