Sněhová nadílka sice na naše hory ještě nedorazila, ale jakmile budou hory bílé, můžete díky rozšířenému LTE od Vodafonu užívat rychlý internet přímo na svahu nebo při čekání na vlek.

Jak na LTE

Využívat nejrychlejší mobilní internet může každý majitel chytrého telefonu a tabletu s podporou LTE. Stačí si zvolit některý z nabízených datových tarifů a pořídit si LTE SIM kartu, kterou lze získat zdarma na všech prodejnách Vodafonu výměnou za původní. Dostupnost a sílu signálu v dané lokalitě je možné předem ověřit v podrobné interaktivní mapě pokrytí na http://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/.

Vysokorychlostní internet si v kraji užijí i milovníci zimních sportůZařízení podporující LTE nabízí Vodafone v e-shopu i v kamenných obchodech za zvýhodněné ceny. Nejlevnější telefon s podporou LTE, Vodafone Smart speed 6, stojí v e-shopu Vodafone.cz bez závazku 2 377 Kč.

Tipy na parádní lyžovačku v Královéhradeckém kraji

Lyžařský areál Pec pod Sněžkou provozuje čtyřsedačkovou lanovkou a 10 vleků, pochlubit se může i nejdelším snowparkem a nejdelším uměle osvětleným svahem v České republice. Ski areál je součástí SkiResortu Černá hora-Pec a je propojen s Janskými Lázněmi. Při zakoupení skipasu v kterékoliv pokladně mohou návštěvníci využívat všechny sjezdovky v rámci celého resortu. Mezi Černou horou (Janskými Lázněmi) a Pecí pod Sněžkou pendlují speciální rolby "SkiTour". Pec pod Sněžkou nově disponuje i zábavnou 450 metrů dlouhou sjezdovkou Funline s tunely, překážkami a klopenými zatáčkami.

Další významný areál, Ski areál Špindlerův Mlýn, nabízí 25 km sjezdových tratí, 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků. Nejnovější lanová dráha areálu vede až k běžecké trati na Horní Mísečky. Špindlerův Mlýn je vyhledávaným místem milovníky snowboardu, nachází se zde totiž 3 snowparky a U rampa. Špindlerův Mlýn jako jeden z mála nabízí přenosné rodičovské skipasy, které mohou využít partneři, kteří se střídají při péči o dítě. Děti do šesti let mají k dispozici 2 dětské parky a jízdné zdarma.

Pouhé 4 km od Vrchlabí při silnici do Špindlerova Mlýna se nachází další oblíbený ski areál - Herlíkovice - Bubákov. Středisko disponuje celkem 2 čtyřsedačkovými lanovkami, 7 vleky, dětským parkem a snowparkem s vlastním vlekem. Lanová dráha vede až na vrch Žalý, odkud je snadný přístup na běžecké tratě na Benecku a na Mísečky.

V středisku zimních sportů v Deštném v Orlických horách můžete na jeden skipas sjíždět sjezdovky různých obtížností a zdolávat překážky v denně upravovaném snowparku. Díky výbornému pokrytí LTE se o vaše zážitky můžete s přáteli podělit během několika sekund. Přímo v areálu je také škola lyžování a snowboardingu.