Přechod pro děti před základní školou, chybějící školní hřiště, chodníky, nepřehledné dopravní situace, nepřizpůsobiví občané. To jsou bolístky, které trápí lidi žijící ve Svobodných Dvorech, městské části Hradce Králové.

Kvůli hřišti a přechodům pro chodce dokonce rodiče dětí nedávno sepsali petici. Nejen o hřišti se hovořilo na veřejné schůzi tamních obyvatel s představiteli města. Školní hřiště je zřejmě zatím v nedohlednu, město ale konečně něco udělá s dopravní situací. Nepřehledná křižovatka  ulice Dvorská, K Meteoru a Cihlářská. „Návrhem řešení křižovatky se teď zabývá dopravní odborník, který navrhne vodorovné dopravní značení. Křižovatka by měla být osazena i novým svislým dopravním značením,“ uvedl Martin Soukup, náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace.

Naděje svítá i novému chodníku u základní školy, ještě letos by ho mělo město nechat postavit. Magistrát slibuje i vznik nového osvětleného přechodu. „Bylo by dobré do míst umístit i informační měřič rychlosti, který by řidiče zpomalil,“ uvedl již dříve Michal Skaunic, jeden z organizátorů petice.

Co se týká školního hřiště, problém je v chybějícím pozemku v blízkosti školy. Obyvatelé navrhují prostoty u bývalého Dělnického domu ve Dvorské ulici. „Zástupci města se k tomu na schůzi nevyjádřili. Trápí nás také velký nepořádek u kontejnerů v této oblasti, který dělají lidé žijící v nedalekém objektu. Hromady odpadků tam jsou neustále,“ sdělily Deníku své dojmy ze setkání obyvatelky Svobodných Dvorů. Přítomní na schůzi byli také překvapeni, že jejich městská část má svého strážníka. „Nikdy tady po ulicích nechodil, ale právě po tomto setkání se začal objevovat,“ dodaly obyvatelky.