Až do půlnoci, tedy celých pět hodin, byl kvůli tragické nehodě uzavřen hlavní tah I/33 z Jaroměře na Náchod, konkrétně u Čáslavek poblíž Dolan.

"V úterý 13. července krátce po 19. hodině zasahovaly všechny složky IZS u tragické dopravní nehody motocyklu a nákladního automobilu. Nehoda se stala na silnici I/33 mezi Čáslavkami a Jaroměří.  Devětatřicetiletý řidič motocyklu Yamaha jedoucí ze směru od Jaroměře na Českou Skalici nepřizpůsobil rychlost jízdy, na rovném úseku komunikace, v místě, kde je to zakázáno, začal předjíždět osobní automobil značky BMW, dostal se do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním automobilem. Části motocyklu a nákladního automobilu následně zasáhly vozidlo BMW," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Řidič motocyklu utrpěl těžká zranění neslučitelná se životem. K jinému zranění nedošlo.

Poškozený autobus po střelbě.
Policie odhalila střelce, který v Hronově prostřelil autobus

"Kamion skončil kabinou mimo vozovku v příkopu, větší částí zůstal stát na silnici a tvořil překážku v provozu. Motorka při příjezdu hasičů hořela, požár rychle uhasili pomocí vysokotlakého proudu vody. Z kamionu unikaly z poškozené nádrže provozní kapaliny, nádrž hasiči provizorně utěsnili a zamezili vytečení zbytku nafty. Kapalinu, která se dostala na komunikaci, zasypali sorbentem," řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Kamion i motocykl byly naloženy na odtah. Z poškozené nádrže nákladního vozu prosáklo do půdy asi 600 litrů nafty, o čemž byli podle mluvčí vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí i Povodí Labe.

"U řidiče nákladního automobilu a vozidla BMW provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Komunikace byla do půlnoci uzavřena a zcela neprůjezdná. Policisté odkláněli dopravu po stanovených objízdných trasách," dodala policejní mluvčí. 

U řidiče motocyklu byla nařízena soudní pitva.