Lavička i stůl z těžkého masivu jsou pryč. „K manipulaci bylo zapotřebí minimálně dvou osob a vozidla. Věc jsme předali policii, ale neděláme si velké iluze, že lavičku najdou. Spíš nás přepadá vztek následovaný smutkem z lidské drzosti zlodějů, kteří se nerozpakují brát věci, které patří jiným. V tomhle případě, které patří všem a slouží veřejnému blahu," neskrývala své pocity Zdeňka Haasová, starostka obce Jestřabí v Krkonoších, pod které Křížlice patří.

Lavička se stolem byly na místo usazeny koncem července loňského roku, takže svému účelu ke spočinutí kolemjdoucích a poskytnutí nádherného výhledu na Kotel, Benecko a do údolí Jizerky dlouho neposloužila.

„Věc nás o to víc mrzí, že posezení zasponzorovali místní chalupáři, kteří se snaží společně s obcí vytvářet příjemné a pohostinné prostředí své vesnice. Na posezení s lavičkou a stolem jsme byly náležitě hrdí, nyní nám zbyly pouze fotografie. Teď se rozmýšlíme, jak s holým místem naložit. Má cenu sem dávat novou kořist pro nenechavce?," zamýšlí se nejen starostka Zdeňka Haasová.