Od června tohoto roku zloději odcizili z různých míst celkem pět silničních zrcadel.

První krádež přišel nahlásit oprávněně rozhořčený občan koncem června na Obvodní oddělení policie do Nového Bydžova. Uvedl, že z obce Suchá u Nechanic zmizelo ze sloupu elektrického vedení silniční zrcadlo, které zde místním lidem sloužilo k bezpečnému vyjíždění na komunikaci z jejich domů. Ke krádeži prý došlo někdy ke konci června.

Na konci července zase zaznamenali krádež silničního zrcadla v obci Bydžovská Lhotka. Neznámý zloděj zde odmontoval zrcadlo, umístěné na kovovém sloupu přímo v křižovatce. Krádeží způsobil předběžnou škodu za čtyři tisíce korun.

Na začátku srpna oznámila totožnou krádež ve Smiřicích jedna svědkyně, která si všimla chybějícího zrcadla před serpentinami v zatáčce v obci Rodov ve směru na Račice nad Trotinou. Předchozího večera prý bylo přitom zrcadlo ještě na svém místě. Pachatel v tomto případě způsobil předběžnou škodu za dvanáct tisíc korun.

Další podobný případ zaznamenali občané v polovině října na konci obce Lužec nad Cidlinou, když projížděli zatáčkou ve směru na Skochovice. Ke krádeži mělo podle svědků konkrétně dojít 14. října odpoledne. Na místě se totiž pohybovali dva muži ve věku okolo padesáti let se starším osobním vozidlem šedé barvy a s přívěsem. Po jejich „návštěvě" prý zmizelo zrcadlo včetně kovového sloupku.

K poslední nahlášené události vyjížděli policisté minulý týden do obce Boharyně. Ke krádeži silničního zrcadla zde došlo přímo před budovou obecního úřadu někdy v době od 19. do 20. října. Zloději si v tomto případě odnesli zrcadlo o průměru 110 cm a na místě ponechali samotný sloupek.

„Policisté mají informace, že na místech činu se v minulosti pohybovali muži v reflexním pracovním oděvu. Svědci uvedli, že se chovali nenápadně a činnost prováděli v pracovní době, takže budili zdání, že se jedná o pracovníky správy a údržby silnic. Na místě byli viděni buď s dodávkovým vozidlem, nebo osobním vozidlem nezjištěného typu s přívěsem. Policisté se proto obrací na všechny občany s žádostí o spolupráci. Pokud byste si všimli ve vaší obci podezřelých osob, kteří se chovají podobně, jak je popsáno výše, neváhejte ihned kontaktovat policii na bezplatnou linku 158," řekla tisková mluvčí policistů Lenka Burýšková.

Uvedené případy jsou řešeny buď jako přestupek proti majetku, nebo přečin krádeže, za což hrozí pachateli až dvouletý pobyt za mřížemi.